Rozhovor s tiestem

22. září 2007 v 14:00 | kasena
Tady vám přináším jeden starší rozhovor s tiestem o tom co je vlastně Tiesto zač, na co se můžeme těšit na jeho koncertech, co poslouchá v autě a podobně více či méně zábavné informace o umělcově životě .
1. Jak bys porovnal tvorbu posledního alba s tím předchozím?
Vlastně vznikalo celkem snadno. Po prvním albu jsem prostě pokračoval v remixování a v produkci nových skladeb. Pak jsem v průběhu minulého roku všechny jednotlivě nahrál, což je důvod proč album zní tak různě. Je to skoro jako best of Tiësto. Když jsi na cestách dozvíš se hodně o lidech. Všude po světě jsou různí lidé a tahle zkušenost ze zobrazila v albu. Dohromady mi zabralo asi rok a vlastně mě to dost bavilo.
2. Chtěl bych být slavný DJ, ale doma na mě řvou ať ten hluk ztlumím. Podporovali tě tví rodiče, když jsi začínal?
Rozhodně. Máma mě hodně podporovala, když jsem si začínal kupovat desky. Nechodí moc často, když hraju, ale když je nějaká velká show v Holandsku tak se objeví.
3. Co posloucháš v autě?
Mám takový ten šesti CD changer, počkej podívám se takže je tu nějaká klasika, album od The Doves, Best Of RHCHP, Hail To The Tief od Radiohead a momentálně poslouchám nový díl Global Underground od Jamese Lavella. To je celkem pestrý mix!
4. Napadlo tě někdy skončit s DJingem, teď když jsi na vrcholu?
To snad ne. Cítím se dobře. Jak jsi jednou nahoře, nikdo ti to nevezme, to je dobrý pocit. Jsi daleko víc v pohodě, než když sníš o tom jak se nahoru dostat.
5. Hraju si doma, ale nějak nemůžu překonat blok abych šel hrát někam do klubu před lidi. Jak by se měl DJ motivovat?
Když chceš motivaci najdeš. Musíš si věřit. Nedívej se příliš daleko dopředu. Dělej malé kroky. Určitě pomůže budeš-li schopen tvořit vlastní hudbu.
6. Top DJs jsou dneska dost pod tlakem pokud jde o vlastní produkci. Myslíš, že dobrý DJ má předpoklady dělat dobrou hudbu?
Ano, myslím, že ano. Dobrý DJ ví přesně co publikum chce, a je pro něj snazší tvořit taneční skladby.
7. Jakého DJe obdivuješ nejvíc?
Svena Vätha. Hraje už tak dlouho a je tak vášnivý DJ. Vždycky hraje hodiny a hodiny. V 90. letech když ještě hrával trance jsem byl jeho velký fanoušek, ale vlastně ho obdivuju i teď když hraje spíš techno. Podobně taky Carla Coxe. Oba hodně respektuju.
8. Používáš CD playery? Jaký je to rozdíl oproti gramofonům?
Hraju z Cdček víc a víc. Můžeš tak hrát některé skladby mnohem dřív - občas to firmám trvá neskutečně dlouho než deska vyjde na vinylu. Trvalo mi asi půl roku, než jsem si na ně zvyknul ale, teď už mi to nedělá problémy.
9. Máš oblíbené místo, kde hraješ?
V UK je to asi Heaven. Křtil jsem tam album a vibrace v klubu byly absolutně úžasný. Pokud jde o zbytek světa tak asi Amnesia na Ibize, Space v Miami, Home v Austrálii. Během asijského turné se Ministry of Sound na Taiwanu ukázalo jako neuvěřitelné místo.
10. Proč nehraješ techno?
Vlastně ho občas hraju. Ne pořád, ale moje sety jsou poměrně různorodé a techno se v nich najde taky.
11. Hraješ taky starší skladby, nebo se zaměřuješ jenom na budoucnost?
Dávám přednost aktuálním deskám, ale občas je dobré pustit nějakou klasiku. Pár jich mám vždycky s sebou, ale radši hraju nové skladby. Je to svěžejší.
O tom co je Tiësto vlastně zač, na jakou hudbu se můžete těšit, co poslouchá v autě a podobné více či méně zábavné informace z umělcova života se dozvíte z přiloženru, který nedávno poskytl čtenářům britského DJ Magu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama