Listopad 2007

V klubu Tiësto opět lepší než v hale

30. listopadu 2007 v 20:28 | kašena
Den po svém velkém vystoupení ve sparťanské aréně zamířil slavný DJ Tiësto do daleko menších prostorů pražského klubu Mecca. Co se nelišilo, to byl pocit návštěvníka obou akcí - díky obrovskému zájmu o tohoto DJe se konala další tlačenice. Hudebně tu rozdíl byl.
Tiësto po dvou letech zopakoval své tažení podzimní Prahou - v roce 2005 vystoupil zároveň v T-Mobile Areně a v klubu Duplex, tentokrát dvojakci zkopíroval s tím rozdílem, že místem konání menší party byla Mecca. V tomto klubu jsem byl poprvé a jeho prostory na mě působily dobrým dojmem - lokace v bývalé továrně připomíná berlínský Kesselhaus v rámci Kulturbrauerei.
Mecca je prakticky tvořena třemi místnostmi - hlavní stageí, tou vedlejší (která zároveň plnila roli chill outu, protože sem byla přenášena pouze reprodukovaná hudba z hlavní scény) a vstupní halou s pěkným barem, místy k sezení a šatnou - na Prahu nezvykle levnou (položka za 10 Kč). Výrazně horší to bylo v případě cen na baru, ale ty jsme předpokládali, protože klub se orientuje zejména na zahraniční klientelu - cizinci ostatně tvořili podstatnou část publika i na party s Tiëstem. Mecca vynikala také velmi dobrým sound systémem, výzdobou se blížila zahraničním klubům. Obrovský nával s sebou nesl pochopitelně nižší komfort než na obvyklých akcích, ale každý nadstandardní zážitek něco stojí. Vysloveně příšerné bylo jen chování některých přítomných slečen, které úplně opilé obtěžovaly dobrou čtvrtinu lidí parketu před DJem. Koncem party se prostory naštěstí uvolnily a my si tak závěr akce o to víc užili.
House a techno spíš než trance set
Podobně jako před dvěma lety Tiësto lépe zahrál v Duplexu, i tentokrát jsme očekávali, že jeho klubový set bude zajímavější. Tak se i stalo - hlavní hvězda dorazila na stage s malým zpožděním a v průběhu dvou hodin předvedla diametrálně odlišnou sadu než v T-Mobilce. Zůstávali jsme na Tiëstovi, ve stejné městské čtvrti jako den předtím, ale přitom jsme navštívili jiného DJe!
Z vlastní produkce Tijs nepředvedl vůbec nic a s rozpoznáním zahraných skladeb jsme měli potíže. Set v Mecce byl totiž výrazně houseový! Šlo vlastně o takový housy "skorotrance", koncem setu také o techy tracky. Hned zkraje se nám líbil song Seal - Amazing v Thin White Duke Remixu a pak jsme více než hodinu prakticky nic nerozpoznali. To ale právě vůbec neznamená, že by se nám to nelíbilo. Někteří z přátel jeho představení dokonce označili za vizi budoucnosti. Rozhodně to bylo více poslechové a rozhodně jsme si to užili víc než den předtím. Výrazně nás potěšilo Mexico Can Wait od Remyho a Rolanda Klinkenberga, překvapil Michel de Hey vs. Secret Cinema - Another Sweater a v závěru také Tiësto uspěl s písní Leon Bolier - Further Instructions (Tech Mix). Celkem z T-Mobile Areny zopakoval snad jen tři skladby!
Lucca se headlinerovi směle vyrovnala
Potěšilo nás i to, že v průběhu setu hýřil úsměvy, měl velmi dobrou náladu a často komunikoval s publikem. Také aplaus byl frekventovanější, nechybělo skandování, na závěr se přední řada dočkala i několika mistrových podpisů (jeden byl určen i pro sluchátka, která Tiësto den předtím vhodil do davu!). Jeden fanatický fanoušek byl dokonce ochrankou vyveden už v první polovině Tijsova setu. Headliner krátce po druhé hodině ranní zamával a zmizel ve VIP.
Pro nás ale party zdaleka neskončila, právě naopak - za pult se postavila fešná Lucca a ačkoliv začala minimalem, brzy přešla do regulérního houseu a zněly pecky jako Dubfire - Emissions, Antoine Clamaran - Take Off nebo Lucčin vlastní Bodydance (na ten jsme se opravdu vyřádili). I Lucca rozdávala podpisy, usmívala se a mírně prořídlé publikum ji pravidelně odměňovalo aplausem. Party uzavřel opět house, tentokrát v podání Tripmaina (na odchod nám zahrál skvělý track Armin van Buuren pres. Perpetuous Dreamer - The Sound Of Goodbye v Simon & Shaker Remixu).
www.raverecords.cz
Nakupuj a poslouchej Tiëstovy desky na www.raverecords.cz.
Celá akce byla vlastně houseparty - začal s tím už první DJ, Tommy Rogers (potěšila zejména Umbrella od švédské mafie), následující Lafayette si už v méně zajímavém setu vypomohl hitovkami jako Everything But The Girl - Missing nebo Born Slippy. Svou roli předskokana splnil a byl to právě on, kdo předával stage Tiëstovi. Fanoušek očekávající trance tedy na party nemohl být nadšen, ale my jsme se s přáteli bavili. Tímto děkuji za bezva společnost Tigimu, Dance.Girl, Mikeovi, Honzinovi, Foxovi, Pulpimu, Langymu a Flat.Ericovi (kteří mimo jiné se mnou tvořili přední řady davu) a zdravím i LukasHe, Montyho, Gusmana, Acida, Járu, Míla, Ondřeje, Lenku a Scandy. Akce byla díky nim ještě lepší - škoda je hlavně toho, že se konala v neděli, což pracujícím radost opravdu neudělalo.

Tiësto – Elements Of Life Tour - Report

30. listopadu 2007 v 20:25 | kašena

Tiësto - Elements Of Life Tour - Report od Heapa

Jak dopadla jedna z nejočekávanějších párty tohoto roku? Pokud jste se "nenasardinkovali" do T-mobile arény, můžete si teď v klidu přečíst zhodnocení, které jsem pro vás připravil…
Tiësto. Oslavovaný i zatracovaný. Ale každopádně velmi populární. O tom, jak je moc je ještě stále populární i tady v Čechách, jsme se mohli přesvědčit v sobotu. To, že bylo vyprodáno, asi již všichni víte. Ano, možná se to dalo čekat a přeplněná parkoviště v okolí haly už v osm hodin večer to jen potvrzovala. Každopádně i já jsem byl překvapený, kolik lidí se podařilo nakonec promotérovi do haly nalákat. Můj hrubý odhad je 15-16 tisíc lidí, rozhodně rekordní návštěva T-Mobile arény. A nutno podotknout, že nejen záchranáři, ale například i hasiči by z tohoto rekordu dvakrát šťastní nebyli. Můj (a nejspíš nejen můj) názor je, že pořadatelé optimální kapacitu hodně přešvihli. Mě osobně hordy lidí ani nevadily, strávil jsem v podstatě celou párty na VIP tribuně, kde byl pěkný výhled na stage a žádná mačkanice. Jít se podívat na plochu jsem se neodvážil. Pouze jsem si několikrát odběhl na záchod. Tady se dostávám k dalšímu problému. Otevřeným vchodovým dveřím a to po celou noc. Nevím, jak moc to pomáhalo tomu, aby v hlavním sále bylo snesitelněji (vzduch v hale i teplota byla lepší než třeba o den dříve v Boby centru na Apokalypse), ale každopádně to bylo zřejmě pro hodně lidí (včetně mě) velmi nepříjemné a tuším, že hodně lidí teď organizátory z pod deky asi pěkně za tohle rozhodnutí proklíná.

 alt=

Já jsem dorazil k hale po osmé hodině, došel pro pásku - VIP umožňovalo opakované opuštění haly - a vyrazil s kamarády do baru. Nám, kteří jsme měli zákulisní informace, že Tiësto přijede do haly až v deset hodin bylo totiž jasné, že dříve jak v jedenáct hrát nezačne a tancovat na puštěné CD a koukat na Tiëstovu projekci - "Virtual Tiësto" - se nám nechtělo. Přišli jsme tak o vystoupení Jes, což mě nakonec trochu mrzelo, ale ty tři hodiny jsme radši strávili jinde než v přecpané hale. Vyhnuli jsme se tak obrovským frontám nejen u vstupu.

Chvilku se zastavím nad tím, proč vlastně organizátor tentokrát nesděloval téměř žádné informace, zvláště o set times. Bylo mi jasné už předem proč. Jasný důvod pro mě jsou - peníze. Ono jak jinak si vysvětlit záměr narvat v osm hodin večer do haly téměř všechny návštěvníky se vstupenkami a hlavní hvězdu (a v podstatě jediného inzerovaného DJe) vystrčit na podium až v jedenáct. Myslím si (pouze můj názor), že kdyby lidé věděli, že Tiësto (kvůli kterému tam šlo 99% lidí) hraje až od půlnoci, hala by plná v půl deváté byla jen stěží... No, zbývá jen věřit, že to byl v podstatě jen nějaký ušlechtilý záměr… Uvidíme, jestli se pořadatelé k akci vyjádří, nebo jestli budou mlčet tak jako před ní…

 alt=

Šatny. Hodně diskutované téma. Spousta lidí si po akci stěžovalo na jejich nízkou kapacitu. Ale tady musím organizátory naopak pochválit. Kapacita 6500 byla předem daná, lidé na ni v předstihu upozorněni. Navíc obvyklá kapacita šaten je ještě nižší a byla navýšena na úkor části chodeb, takže tady kritika na místě není. Vím, že ne každý má tu možnost a chce si nechat věci v autě a možná i proto ty fronty u vstupu už před osmou hodinou. Ale každopádně to nebyl žádný podraz.

Bary. Já osobně jsem byl docela spokojen. Sortiment OK, ceny "pražský standard". Jen ta obsluha mohla být kolikrát trochu příjemnější a nelít pod míru. A zajímavé bylo i to, že nebylo kde si koupit ve tři hodiny ráno cigarety - to mě překvapilo. A to i přes to, že v hale platí zákaz kouření.

Zvuk. Velice podstatná věc na párty. To, že holešovická hala nejde ozvučet ideálně jsme si už zvykli a abych řekl pravdu, tentokrát nebudu zvuk hodnotit vůbec, neboť z místa, kde jsem trávil 90% párty (VIP tribuna) se to ani nedá. Určitě byl silný, hlasitost pro mě byla akorát.

Co bych ale rozhodně chtěl vyzdvihnout, byla světelná a laser show. Lepší světla jsem dlouho neviděl. Ať už perfektní bílá či fialová. Prostě nádhera, úžasná podívaná. K tomu se přidaly tři vícebarevné a velice silné lasery, které dokázaly, že pro skvělou show jich není potřeba mít v hale 150 kousků.

Ostatní efekty, ať už pyro či vzduchové, dokreslovaly atmosféru a ladily spolu s projekcí hlavní motiv celého koncertu - Elements of Life. Ano, v podstatě stejný motiv, jaký jsme mohli shlédnout na poslední Transmission. Projekci navíc podporoval pás LED světel za ní a ten vytvářel také pěkné efekty, poněvadž plátno bylo průsvitné… DJ pult byl výrazný, hrál všelijakými barvami a Tiësto byl i dobře nasvícen. To i proto, že za ním byla kamera, takže jsme mohli občas na projekci pozorovat jeho styl hraní či to, jak nám mává.

 alt=

Hudba. Pro mnohé z nás to nejdůležitější na párty. Jak už jsem se zmínil, vystoupení Jes jsem záměrně promeškal, ale muselo být výborné. Ale o živé vokály jsem nepřišel. V půl dvanácté, po několika klidnějších progresivnějších traccích, totiž vyběhla na podium Julie Thompson, aby doprovodila pana DJe svým vokálem ve dvou skladbách, včetně jejich společné novinky. A pokud ji mohu srovnat s Jan Johnston, kterou jsme mohli slyšet v Sazka aréně, líbila se mi Julie mnohem víc. Energická, veselá. A skvěle komunikovala s publikem. Škoda, že po dvou deskách Tiësto opět na podiu osiřel. Tiësto velice pomaličku zrychloval a zahrál další hodinu a půl většinu skladeb z jeho posledního alba, které sem tam proložil nějakými peckami od jiných producentů - ať už třeba od Deadmau5 či Maor Levi. Ke konci této části jeho setu jsme měli možnost slyšet In The Dark, který živě zazpíval sám Christian Burns a jako poslední ještě High Glos v podání Jes Brieden. Oba byli skvělí.

Jes dozpívala a Tiësto začal hrát to, na co se zřejmě většina publika těšila nejvíc. Smršť svých největších hitů. Rain Down On Me následoval Traffic, Dance4Life, Lethal Industry, Suburban Train, Just Be, Magik Journey, Olympic Flame, Adagio For Strings a He's A Pirate. Do tohoto bloku ještě zařadil nesmrtelné Delirium a jejich Silence (samozřejmě ve svém In Search of Sunrise remixu).

 alt=

Tady se dostávám k další zajímavé věci. A to celkové atmosféře, která v hale panovala.
Ano, je fakt, že hala skandovala Tiëstovo jméno od začátku již několikrát, ale jinak byli lidé až do začátku tohoto bloku hitovek docela vlažní. Moc se netancovalo, ruce nahoře byly vidět výjimečně. Určitě k tomu přispěla přeplněnost haly a tudíž nedostatek místa pořádně se projevit. Přesto se však neubráním dojmu, že to bylo způsobeno i spoustou návštěvníků, kteří znají Tiëstovy nejslavnější skladby především z diskoték. Jeho nové skladby tím úplně zapadly a zůstaly trochu nedoceněny. Každopádně atmosféra se té před třemi roky nedá ani přirovnat. Skandování jména DJe není holt vše…

Po tomto bloku jsem se těšil, že Tiësto přitvrdí a nemýlil jsem se. Pěkný energický techtrance se stále se zvyšujícím BPM se lidem líbil a linul se z reprobeden přibližně dalších 45 minut.
Chvilku před čtvrtou jsem si akorát vychutnal nádhernou Southern Sun od Paula Oakenfolda a pomalu vyrazil vstříc pražskému mrazu...

Zhodnotit tuto párty je velice těžké. Měla mnoho plusů i mínusů. Dovolím si proto zaspekulovat, že pokud by se akce chopila jiná agentura, která by omezila kapacitu na nějaké přijatelné číslo, vyřešila pár řešitelných detailů a případně přesunula akci do většího a důstojnějšího prostoru, neměl bych co vytknout. Takhle byl pro mě osobně ten "slavný a skvělý koncert" pouze další obyčejnou párty. Opravdu už se mi dlouho nestalo, abych ve čtyři hodiny z jakékoli akce odešel...
Já jsem tam teda zůstala až do konce a říkam Vám, že to byl můj největší zážitek v životě!!!!
prostě TIESTO FOREVER!!!

Tiësto v Praze - Při DJingu mám pocit, že létám

28. listopadu 2007 v 16:14 | kašena
V rámci Tiëstova koncertního vystoupení v Praze uspořádali jeho organizátoři tiskovou konferenci. Vedle našich novinářských kolegů jsme několik dotazů položili i my. Tiësto všem odpovídal uvolněně a v dobré náladě. Co jsme se v sobotu mimo jiné dozvěděli?
Praha se stala jednou z celkem 56 zastávek Tiëstovy velkolepé šňůry k letos vydanému albu Elements Of Life. Event navazuje na koncept Tiësto In Concert, jehož dějištěm byl jedinečný stadion Gelredome Arnhem v Holandsku. Tiësta nepochybně netřeba jakkoliv představovat, vizitka účinkujícího zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Aténách hovoří sama za sebe, stejně jako tři na sebe navazující primáty v hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll. V loňském roce byl také členem line-upu slavné Loveparade. Leader labelu Black Hole zavítal do České republiky už popáté (Creamfields 2003, T-Mobile Arena 2004 a 2005, Duplex 2005).
Tisková konference se konala v sobotu pozdě odpoledne v luxusním pražském hotelu, ve kterém byl Tiësto během své pražské zastávky ubytován. Dorazil s malým zpožděním a s úsměvem se usadil za stůl v salonku, kde na něj byla připravena dvacítka českých novinářů. První otázka (z úst redaktora České televize) mířila na Tiëstův vztah k českým fanouškům. Světová dvojka zmínila, že v T-Mobile Areně bude hrát vlastně už potřetí a že pokaždé to bylo bezva, takže atmosféra by měla být výborná i tentokrát. Na otázku, jak se cítí poté, kdy dokázal několikrát vyprodat třicetitisícový stadion, odpověděl, že mu bylo velkou ctí. Za jeden z dalších vrcholů své kariéry považuje samozřejmě Olympijské hry, kdy hrál pro prakticky miliardové publikum.
Zástupce Techno TV mířil na to, jestli Tiësto spatřuje na Praze něco zvláštního, nebo jde jen o standardní zastávku v rámci jeho šňůry. Tijs opáčil, že Praha je pochopitelně speciálním evropským městem, a vyjádřil naději, že nadcházející večer bude ještě lepší, než ty předchozí. V rámci další odpovědi shrnul úspěšnost svého aktuálního uměleckého alba Elements Of Life (po In My Memory a Just Be třetího v pořadí), které obdrželo zlatou desku ve velké většině evropských zemí, v USA a v Kanadě. Dobře si podle něj vedou i singly, s tím, že 100 % zisku z prodeje jednoho z nich (Dance4Life) míří na charitu. Na otázku, v čem shledává současný cíl své kariéry, Tiësto odvětil, že se chce hlavně bavit, a při hodnocení letošního roku je hrdý na úspěch Elements Of Life tour (Praha je jeho předposlední zastávkou). Rok 2007 považuje za jeden z nejlepších v životě.
Ačkoliv vystupuje na všech představitelných tanečních eventech, přesto stále sám cítí prostor pro zlepšení. Těžko může pokračovat v posloupnosti stadiony - Olympijské hry - ?, takže jeho cílem bude vylepšit produkci své tour, hudební komponenty apod. Tradiční otázku na volný čas Tiësto zodpověděl zcela podle očekávání, tedy že nemá prakticky žádný. Přes týden pracuje až 10 hodin denně a víkendy tráví cestováním. Před vánoci ale podle svých slov bude mít volno, které stráví odpočinkem na Mauriciu - těch deset dní budou jeho letošní prázdniny. Na druhý svátek vánoční už bude hrát doma v Holandsku. Na naši další otázku, zda-li si už prohlédl Prahu z pohledu turisty, odpověděl, že ne, s tím, že další den [tj. před vystoupením v Mecce - pozn.red.] bude na památky snad nějaký čas. Ostatně tu prý není jako turista, takže se sem případně později vrátí. Teď je ale jeho zájmem pobavit publikum.
Rozdíl mezi halovkou a klubovkou vidí v tom, že v Aréně půjde spíše o něco jako koncert, takže by měly proběhnout všechny velké hity, které kdy napsal, zatímco v klubu nejde o tu show, takže jeho set bude houseovější, už také proto, že bude určen jinému publiku. Baví ho prý ale oboje, jak energická show s mraky lidí, tak malý klub, kde na něj nepůsobí takový tlak. Při hraní se cítí, jako kdyby létal, je to pro něj fantastický pocit, protože dělá to, co ho baví. K tomu ta hudba, lidé kolem. Příprava takové show, jako je monstrózní Elements Of Life, zabere rok a půl - sestavování týmu, výběr míst konání, domlouvání datumů. Důležitý je i výběr správného momentu pro šňůru. Součástí jsou také spektakulární 3D a HD visuals.


Tiesto ELEMENTS OF LIFE je za náma ...

28. listopadu 2007 v 15:33 | kašena
Dlouho očekávané Tiëstovo turné "Elements of Life" konečně přijelo i do Prahy. Pražská T-mobile Aréna doslova praskala ve švech a my mohli být při tom. Na to, že hala byla narvaná až po střechu, byla organizace až na minimální nedostatky v akreditacích a páskách bez chybičky.
Měla bych trochu výhrady k tomu, že Tiësto neměl žádného předskokana, a tak lidé museli čekat až na něj, když pominu zpěvačku Jes. Tiësto přijel se zpožděním a hrát začal ve 23:15. Hrál i za doprovodu vokalistky Jes až do 5:15, kdy akce skončila. Jinak zvuk byl docela dobrý, alespoň tedy na Twix tribuně a horní Vip tribuně. Škoda, že akce nebyla v Sazka Areně, takhle zde opět světla tradičně nestačila a více mohlo být i laserů, než 3 barevné, ale i tak dělaly pěknou podívanou.Jinak podle mě TIESTO zahrál úžasně.Ale to je věc názoru.Na tenhle večer fakt do smrti nezapomenu.
V galerii jsou fotky z této akce...

Poslední informace k Tiesto Elements of Life – tour 2007

22. listopadu 2007 v 15:36 | kašena
Již tuto sobotu 24. listopadu se v pražské T-Mobile Aréně odehraje dlouho očekávaná halová show letošního roku - Tiësto Elements of Life - tour 2007. Všechny vchody T-Mobile Arény se otevřou pro návštěvníky ve 20:00 hodin. Hudební produkce začíná ve 21.30 hodin a končí v 05.00 hodin ráno.
 alt=Ale je velmi pravděpodobné, že po předpokládaném následném aplaudování fanoušků bude Tiësto pokračovat a prodlužovat svoje DJské hraní, stejně jako tomu bylo na 99% vystoupeních tohoto celosvětového tour Elements of Life. Předprodej vstupenek. Akce je vyprodaná, ale je možné, že na místě bude ke koupi ještě pár vrácených nebo nevyzvednutých vstupenek našich klientů.

V celé aréně bude vybudováno dostatek pevných a mobilních barů. Posílena kapacita WC. Zjednodušené značení. Maximální možný počet šaten. Šatny mají bohužel omezenou kapacitu cca 6.500 míst, takže doporučujeme návštěvníkům parkujícím auty v blízkosti arény nechat svoje bundy v autě. O bezpečnost návštěvníků se bude starat team bezmála 100 členů ostrahy, v pohotovosti bude team zdravotníků, požárníků a policie. Pro všechny fanoušky Tiësta bude připraven i prodej oficiálního merchandise Tiësto - Elements of Life.

Celá show Elements of Life je stejně jako již legendární projekt Tiësto in Concert založena na jednom DJ. Tiësto tak odehraje téměř celý večer sólo. Na podiu ho doplní dnes velmi úspěšná a populární americká zpěvačka JES.

 alt=

Na párty v "Tiëstovkách"?

22. listopadu 2007 v 15:34 | kašena
Spojení slavné osobnosti a globálního módního produktu není nic výjimečného, zejména ve sportu. Ale DJů, pro které ale světově proslulá firma připravila speciální emisi produktu, po světě moc neběhá. A u běhání i zůstaneme. Britská firma Reebok už ke konci roku 2006 vrhla na trh botky spojené s Tijsovým jménem v převažující oranžové, což je barva, která se s Nizozemím většinou spojuje - stačí se podívat na dresy jejich fotbalistů. Pro našince tedy těžko nositelné.
Letos už Reebok myslel na Tiëstovy fanoušky z celého světa a ve spolupráci s touto DJskou megastar dal na trh sportovní obuv (a čepice) Run the DJ Tiësto na kondiční běh v kombinaci kovově stříbrné/černé a kovově zlaté/bílé barvy, samozřejmě s Tijsovým podpisem a motivem DJských sluchátek.
"S Reebok nás spojuje filozofie cesty za úspěchem, bez ohledu na to, co si o Vás ostatní myslí a čím by Vás chtěli mít nebo jak byste podle nich měli jednat. Hlavně nikdy nezapomeňte, kým jste a odkud jste vyšli", komentuje spolupráci DJ, který na druhou stranu neváhá nechat své fanoušky po mnohahodinovém čekání řádit na domluvené zastávce své tour v Bahrajnu, když odmítl hrát poté, co od promotéra nedostal předem zaplacenou plnou gáži.
Pár Run the DJ Tiësto bot stojí do cca. 3.000 Kč, takže za jednu botu zaplatíš stejnou sumu, jaká se zatím vyšplhala na černém trhu za lístek na plochu. Kdo si může dovolit obojí, bude zajít přímo na party do RBK Zone, kde bude prodejní stánek s kolekcí, a vyjde si zatrsat už v nových botkách. Ty je možné také sehnat v kamenných obchodech (seznam).


Američanka Jes Brieden doprovodí v Praze DJe Tiesta

21. listopadu 2007 v 15:27 | kašena

Velmi speciálním a v mnoha ohledech okouzlujícím hostem holandské superstar Tiesta bude na jeho pražském koncertě Američanka Jes Brieden, známá také jako Brieden nebo J.Brieden případně něžná třetina skupiny Motorcycle, kterou s ní tvoří DJ duo Josh Gabriel a Dave Dresden.
 alt=Zpěvačka, skladatelka, producentka, umělkyně Jes z New Yorku zpívá už od raného mládí. Její mimořádný talent a pěvecký rozsah objevili na umělecké škole. Brzy ji také potkaly první profesní úspěchy a na ně navázala nepřetržitá řada dalších nabídek na zajímavou práci zahrnující psaní skladeb pro přátele, studiovou spolupráci se známými, zkrátka vše, co se nějakým způsobem týká hudby.

Svět objevil Jes prostřednictvím skladby Star Children, kterou natočila se svou bývalou kapelou Guardians of the Earth a na kompilaci Politics of Dancing ji hned vedle U2 a iiO zařadil Paul van Dyk.

Po jednom ze svých vystoupení v Los Angeles potkala Jes DJ dvojku Gabriel & Dresden, zanedlouho spolu založili projekt Motorcycle. V roce 2003 debutovali singlem As the rush comes, ten vyšel na labelech jako Armind, Positiva, Armada Music, Dance Factory a jiných. V různých obměnách pak ještě mnohokrát. Dodnes prodali více než 3 miliony kopií tohoto singlu a vyhráli s ním 2 Billboard Dance Awards v roce 2004 nebo Best Dance Track a Best New Dance Artist. As the rush comes bodoval v rozhlasových hitparádách po celém světě, video klip k písni si oblíbili diváci různých hudebních kanálů, MTV počínaje, přes CSI až po E! Channel.

Úspěch singlu zajistil Jes globální věhlas a vystoupení na akcích jako Miami Arena, Bacardi Festival (Libanon), World Electronic Music Festival (Toronto), Escape in the Park (Moskva) a dalších. Během takto nabitého rozvrhu ještě Jes stihla pracovat na sólovém albu Disconnect, které pro ni produkovali Steve Sidelnyk a Sean Spuehler (pracovali na deskách Massive Attack, Madonny, Richarda Ashcrofta z The Verve).

Při skládání písní pro své první album poslouchal Jes muziku Radiohead, The Clash, Mary J. Blige, Björk, Annie Lennox, hledala aranžmá, ve kterém by vynikl její unikátní hlas. Jes skládá klasickým způsobem, tedy zpívá, hraje na klavír a na kytaru. Vznikla výjimečná elektronická muzika s prvky rocku, na které jsou patrné které si přinesla z bývalých kapel. Její styl si dokonce vyžádal vznik nové škatulky s názvem Rocktronica.

Album Disconnect vyšlo 5. dubna 2007 jako Magik Muzik 09, obsahuje 14 vynikajících skladeb, které mu zajistili čelní pozice ve světových žebříčcích prodejnosti i v hudebních magazínech v rádiích a především velký úspěch mezi posluchači.

Line-up + anketa

19. listopadu 2007 v 17:12 | kašena
Nazdárek lidi, jestli byste věděli line-up na tiesta dříve než já tak byste ho mohli napsat do komentáře.Byla bych fakt ráda.Jo a hlasujte taky pls do anket ať vím co se vám víc líbí atd.

S Tiëstem se snažíme posouvat pomyslnou laťku úrovně parties dál

19. listopadu 2007 v 16:51 | kašena
Před další velkou pražskou trance halovkou se vyrojily otazníky - třeba o tom, jak to bude s pohybem mezi sektory, na které šlo koupit příslušné vstupenky. Takže i na to jsme se zeptali zástupce pořadatelů Zdeňka "Gaba" Gabriela.
- ian: Ahoj Gabo! Tiësto a Paul van Dyk se "prali" o DJe roku a smál se třetí vzadu Armin. Všichni tu během tohoto roku hráli (nebo ještě budou hrát). Co uděláte pro to, aby Party roku byla naopak právě ta s Tiëstem?
- Gabo: Pořádání parties není sice žádná soutěž, kdo je lepší, ale samozřejmě se snažíme stále posouvat pomyslnou laťku úrovně akcí dál. Každá naše párty je něčím výjimečná a jedinečná a nejinak tomu bude i 24.11. v T-Mobile Areně.
Už dříve jste připravili nejedno překvapení, jako třeba terasy postavené přímo na tribunách. Co chystáte teď?
Přímo naproti hlavnímu podiu bude umístěna velká Twix VIP terasa a dostat se na ni mají všichni návštěvníci akce stejnou. Stačí být ve dvojici a upoutat některou z krásných Twix girls (znáte určitě z letošního Mácháče), získat jejich pozornost a dostat tak VIP pásku na Twix terasu, odkud je super výhled přímo na stage.
Dalším zpříjemněním pro všechny návštěvníky bude určitě RBK zone, umístěná v přízemí hlavní západní chodby, kde si můžete koupit třeba kšiltovku, nebo i boty z RBK Tiësto kolekce, posedět v pohodlných sedácích nebo si pochutnat na dobrém koktejlu. O patro výš najdete zmenšenou, ale tradičně příjemnou a vychytanou verzi Red Zone.
Twix hlídka
Hodně se řeší otázka pohybu návštěvníků po hale. Zeptám se tedy pro jistotu ještě jednou: Bude mít majitel vstupenky na tribunu přístup i na plochu? Např. prodejci ze sítě Ticketpro informaci z tiskové zprávy ("S touto vstupenkou muže návštěvník do všech prostor areny, kromě VIP sektorů") popírají.
Majitel vstupenky na tribunu západ a východ má možnost pohybu i v prostorách celé arény kromě VIP sekcí.
Pokud přístup budou mít, objevují se obavy z toho, že, když se všichni z tribun rozhodnou jít tancovat na plochu, může na ní dojít k nebezpečnému návalu. Jak bude pamatováno na jejich bezpečnost?
Terasa západ a východ je natolik atraktivní místo v hale, že nepředpokládáme tuto situaci. Navíc hlavní vstupy na plochu budou regulovány kapacitně security.
Budou mít fanoušci možnost si na Tiësta "šáhnout".nemyslím jen třeba v Mecce, ale třeba jestli bude nějaká autogramiáda, setkání s fans atd.?
Ne. Ale většinou mistr Tiësto podepisuje fanouškům jejich připravené věci v posledních minutách akce, kdy se zpravidla jde pozdravit s prvními řadami u podia.
Poslední naše otázka, s kým vlastně bude Tiësto vystupovat? Bude jediný DJ, bude hrát celou noc nebo jak dlouho? Budou ho doprovázet další muzikanti, zpěvačky...? Otazníků je opravdu moc :-)!Ano, je jediný DJ v této obří show Tiësto Elements of Life, stejně jako u jeho legendárního projektu Tiësto in Concert. V průběhu večera ho doplní několik dalších umělců v čele se zpěvačkou Jes.
Tak doufám, že se na tuhle akcičku pořádně chystáte jako já.......

Čeští promotéři a majitelé klubů hlásí: "od nového roku zdražíme vstupné až o 50 procent"

18. listopadu 2007 v 11:07 | kašena
Reforma veřejných financí, kterou naši poslanci prosadili, bude mít zásadní vliv také na české clubbery. od prvního ledna stoupne snížená sazba dph z pěti na devět procent, což se nepříznivě odrazí v cenách vstupenek na všechny kulturní akce konané v české republice. čtyřprocentní zdražení by nebylo až tak likvidační, nicméně promotéři se chystají vysát z peněženek clubberů mnohem více. proč? rostou ceny energií a dalších vstupů, které jsou s pořádáním akcí spojené. trend neustálého zdražování vstupenek můžeme především u halových akcí pozorovat už několik let, například na první koncert dje tiësta v praze (2004) se daly nejlevnější lístky koupit už za 300, pro ten letošní začínala cena na 500 korunách (o 66% více). naštěstí nejsou tak drastické cenové skoky pravidlem u všech halovek, někteří organizátoři chystají navýšení pouze v řádu desetikorun.

POZOR!Nové fotky!

13. listopadu 2007 v 19:19 | kašena
Tak doufám, že se vám budou líbit.A taky byste mohli psát komentáře.Docela by mě zajímel váš názor...............

Čtyři důvody proč je armin lepší než tiesto

12. listopadu 2007 v 19:19 | kašena
Tak tenhle článek mě fakt bez servítek nasral.Doufam že jste semnou za jedno...........
Letošní výsledky ankety "djmag top 100 djs" už všichni znáte, proto jsme se rozhodli malinko zapátrat po tom, proč armin van buuren dokázal obsadit první místo a tiësto se musel spokojit s druhou příčkou. Není pochyb, že rivalita mezi špičkami světového djingu existuje a každý z djů má svoji početnou základnu fanoušků, kteří jsou schopni se za svůj idol bít do roztrhání těla. Také internetové diskuze na téma "Armin vs. Tiësto" jsou plné emocí a nelítostných soubojů, a to především v holandsku, odkud oba djové pochází. Podařilo se nám získat vyjádření člověka, který se s výše uvedenými osobami setkal a měl možnost nahlédnout do míst, kam se běžný návštěvník parties nikdy nedostane. Proč si myslí, že je Armin lepší než Tiësto?
  • Tiësto na počátku své kariéry vydal track, který vůbec nevytvořil, pouze si k němu přidal svoje jméno.
  • Tiësto často odmítá rozdávat autogramy, protože je "příliš zaneprázdněn" popíjením drinků na barech.
  • Tiësto loni odmítl hrát na "djmag top 100 djs" party, kde probíhá vyhlášení vítězů ankety, protože se prý musel připravovat na svůj další koncert. přitom kdyby nebylo této ankety, žádné koncerty by ve svém kalendáři neměl.
  • Tiësto na adresu ankety "djmag top 100 djs" prohlásil před několika důležitými lidmi: "i'm too good for this shit". Přitom kdyby neexistovala tato anketa, nebyl by dnes tam, kde je.
Tiësto je příliš zahleděný sám do sebe a popularita mu stoupla do hlavy. Neznám žádnou omluvu pro to, že takhle odbývá své fanoušky, bez kterých by dnes seděl doma na posteli a neměl do čeho píchnout. Nikdy jsem neviděl ani neslyšel, že by Armin dělal podobné věci. Armin je vzorem pro všechny začínající dje a dokázal, že tvrdou prací, vytrvalostí a obětavostí je možné dosáhnout svého cíle." klesající popularitu Dje Tiësta v rodném holandsku podtrhává fakt, že ze tří zahajovacích koncertů turné "Elements Of Life" musely být dva zrušeny kvůli nezájmu místních partypeople. Čeští fanoušci ale tiësta na holičkách nenechali, pořádající agentura ohlásila ještě před samotným vystoupením vyprodanou pražskou T-Mobile arénu a rekordní návštěvnost lze očekávat i v dalších státech střední a východní Evropy.
Zdroj: www.technoarena.net

Jan Johnston - První dáma tranceového zpěvu

10. listopadu 2007 v 17:49 | kašena
Díky pořadalům z UME jsme získali exkluzivní interview s legendární zpěvačkou Jan Johnston, jejíž vokál obdivují prakticky všichni tranceři na světě. Stačí vzpomenout tracky jako Skydive, Venus nebo Nothing But You. A tahle blonďatá dračice v bílých šatičkách nám řekla víc, než jsme čekali!
- Paya: Ahoj, Jan, jménem dance music info serveru Rave.cz Tě vítáme v České republice a děkujeme za čest položit Ti pár otázek!
- Jan Johnston: Rave @ Mayday! (smích) Díky, že jste přišli!
Jsi v České republice poprvé?
Už jsem tu jednou byla, ale jen krátce, podívat se na památky. Tentokrát jsem se dostala dovnitř nějaké budovy a bylo to pohádkové. V obou případech to bylo pohádkové. Oceňovala jsem ty historické budovy. Dneska, tato budova, málem spadla, s DJem Sanem a Jan Johnston. (smích v celé místnosti)
S talentovaným DJ Sanem hodně spolupracuješ, jak jsi ho potkala, kdy a kde?
Potkali jsme se před mnoha lety na Maltě. Nedávno se San rozhodl rozjet svůj vlastní label a to byl perfektní impuls k tomu dát se dohromady a spolupracovat. Naším prvním singlem je Perfect Dream, který jste dnes slyšeli.
DJem, který Tě objevil, byl Brian Transeau - jak si na tu dobu pamatuješ?
Absolutně skvělá část života! Tou dobou jsem dělala úplně odlišný typ hudby a když se BT dostal k naší nahrávce, zaujal ho můj hlas a stal se tím, kdo mne uvedl do světa taneční hudby. Už jsme bohužel od té doby nespolupracovali, snad v budoucnu!
Mezi Ferrym a Sanem
Tvůj úžasný hlas se objevuje ve skladbách Cora Fijnemana a Johana Gielena, jak se Ti líbily?
Určitě líbily, všechny texty, které zpívám, také píšu. Moje práce funguje tak, že dostávám hudbu a kompletuji ji svým textem. Ano, nejdřív melodie, pak můj text. Obsahuje emoce, které ve mě hudba probouzí. Čili když jsem napsala Venus (Meant To Be Your Lover), tak to je přesně to, jak mi ta hudba zní. Tudíž všechno, co zpívám, co jsem napsala, je pro mě opravdu něco speciálního. Reprezentuje to, čím jsem v době vzniku těch skladeb procházela. Pravděpodobně jsem hledala milence. (smích)
Jednou z dalších známých skladeb je Nothing But You, váže se k ní nějaký příběh?
Pracovala jsem tou dobou na Paul van Dykově albu Reflections, pro které jsem napsala čtyři skladby. Skvělé období. Přišel za mnou s Nothing But You a s tím, že potřebuje do ní dostat harmonii, hloubky, protože další vokály dodávala Kym, zatímco já právě ten podkres. Pro mě to byla velká věc, pracovat s Paulem, předal mi mnoho znalostí - spolupráce je vždy velkou příležitostí!
A jak si pamatuješ na své vystoupení během Tiëstova koncertu v Gerledome Arnhem?
Stále se chvěju! (smích v celé místnosti) Vždycky, když se na to znovu dívám! Bylo to poprvé, kdy na mě čekal tak velký dav a lidé očekávali, že budu vystrašená, ale já byla OK, já jsem se pro tohle narodila! (smích) Cítit s davem je pro mě kouzelné!
Máš momentálně mezi producenty elektroniky nějaké oblíbence?
Kromě DJ Sana? Je tu pár drsných chlapíků, líbí se mi hudba hned několika z nich, ale já se chci hlavně dostat na tu progresivní stranu této hudby, což splňuje právě DJ San a pomáhá mi v dalším růstu.
Znamená pro Tebe nějaká z Tvých vlastních skladeb něco víc?
Z těch všech je to BTho Lullaby For Gaia, čili ukolébavka [lullaby = anglicky ukolébavka - pozn.red.]. pro svět, kterou jsem napsala pro sebe, protože jsem tehdy prožívala těžké období. Kdykoliv ji od té doby slyším, uklidňuje mě. I když ji možná moc lidí nezná...
Co se týče ostatních vokalistů a vokalistek, líbí se Ti něčí zpěv?
Určitě, momentálně pracuji na projektu, který se jmenuje F-used a představuje mě a Kirsty Hawkshaw. Takže jsme sfúzovaly naše vokály a v budoucnu připravíme také song pro DJe Sana. Zrovna teď jsme s Kirsty v New Yorku dokončily nějakou práci s ještě jednou dámou. Jsme jako sestry, nekonkurujeme si, naopak si pomáháme.
A mimo oblast taneční hudby?
Pak je to Josh Groven. Je to Američan, je jako mladý Pavarotti, s černými kudrnatými vlasy. Může mi koncertovat v ložnici a já obstarám podkresový hlas. (smích v celé místnosti) Ne, vážně, samozřejmě mi jde napřed o práci ve studiu. (smích) On je prostě úžasný! Ráda ho poslouchám.
Co připravuješ, tedy kromě singlů pro DJ Sana?
Takže San, F-used ... pak je to Paul Oakenfold, měl by vyjít Matt Darey - Broken Wings ...
Máš oblíbené prázdninové místo?
Kajmanské ostrovy. Byla jsem tam o narozeninách a bavilo mě potápění.
A kde budeš na Silvestra?
Pravděpodobně s rodiči, budou slavit 40. výročí svatby.
A jak je to ve skutečnosti, jsi Irka nebo Angličanka?
Mám irské srdce, ale narodila jsem se v Anglii. Cítím se díky rodičům jako Irka.
Máš čas věnovat se nějakému sportu nebo koníčku?
Nazuju si boty a procházím se tmou, sedím u moře se šálkem čaje, poslouchám novou hudbu, poslouchám ji, i když řídím auto. Tak relaxuji. Ano, a jak říká San, ráda skončím u medovníku v Praze. Rozhodně se do Prahy vrátím, už jen kvůli tomu medovému dortu. (smích)
Je něco, co chceš vzkázat svým českým fanouškům?
Doufám, že budu zpět velmi, velmi brzy! Měla jsem se jako v pohádce a chci poděkovat absolutně každému v tom davu, protože účinkujícím moc pomohli. Tak snad se zase vrátím!
Takže díky moc za rozhovor!
Já děkuji, moc moc!

POZOR!Vstupenky ny Tiesta jsou skoro vyprodány...

3. listopadu 2007 v 18:02
Základní vstupenky na plochu T-mobile arény jsou vyprodány!Ale pozor!!!Poprvé v historii pořádání tanečních parties v T-mobile aréně budou otevřeny tribuny v druhém patře haly. Majitelé těchto vstupenek mají tak jedninečnou možnost sledování akce z míst, kde mají celou halu a scénu jako na dlani. Pro náročnější a velmi náročné návštěvníky této ojedinělé události jsou v prodeji VIP vstupenky do VIP sekce Sparty Praha. Tato sekce je rovněž premiérově v prodeji a poskytne majiteli vstupenky ten nejlepší servis na špičkové úrovni s možností VIP premium clubu nebo i speciálních VIP premium boxů. Součástí této VIP vstupenky je nadstandartní servis včetně velkého rautu.
Kapacita tribun i VIP sekcí je striktně limitovaná, takže doporučuju všem zájemcům o tento finální mejdan roku 2007 včasný nákup jejich vstupenek.