Únor 2008

Trance Energy - Patnáctý tranceový svátek

28. února 2008 v 17:31 | kašena
Doslova z celého světa se do utrechtských výstavních hal sjeli tranceři všech zemí, aby byli na dlouho dopředu vyprodané party opět svědky vystoupení výkvětu celé scény. [fórum]


Poštěstilo se nám být už potřetí u toho, když 30 tisíc lidí aplaudovalo našemu nejoblíbenějšímu hudebnímu stylu. Zatímco v minulých letech přijíždělo jen pár Čechů, letos se jejich počet přiblížil stovce.

Report musím uvést velkým poděkováním všem, kteří se do Holandska vydali autobusovým zájezdem a i v jeho průběhu vytvářeli skvělou atmosféru - v českém busu číslo jedna se tisícikilometrová cesta změnila přímo v party. Všechny účastníky zájezdu se podařilo motivovat navíc i k hromadné fotce. Po příjezdu do země zaslíbené nemohla také chybět obligátní návštěva restaurace Burger King na nádraží Utrecht Centraal, kde jsme se potkali s leteckou částí české výpravy. Těch parádních setkání se nám během celé noci podařilo víc - s fotografem Wydrou jsme sice byli domluveni, ale s Ivo.Ninjou, Slaavkem a Flat.Ericem jsme se uprostřed davu potkávali opravdu náhodně. Nehledě na to, že v průběhu večera se nám podařilo natrefit i na několik DJs, kteří vůbec nebyli součástí line-upu a tudíž se tvářili inkognito - přítomen byl mistr Armin van Buuren, sympatický Cor Fijneman, Benno de Goeij z Rank 1, Stefan Bossems z Cosmic Gate a Simon Patterson aka DJ Dogzilla. Jako by nestačilo, že se tranceovým fanouškům přímo představí ti nejlepší z celého světa. Trance Energy byla opět monstrózní. Dvacetitisícová hlavní hala zkrátka vždy působí jako pohádka.

Rozsáhlý merchandising
Do komplexu Jaarbeurs jsme vkročili krátce před 22. hodinou, tedy tak akorát na to, abychom stihli úvodní intro, které předznamenalo velkou premiéru sympatické německé dvojky Kyau & Albert na Trance Energy. Hlavní scéně dominovala impozantní konstrukce tvořená LED stěnami, bodovkami a světelnými tyčemi, které se natahovaly po stropě nad hlavy dobré třetiny davu. Další velké stěny s bodovkami obklopovaly centrální část publika a dotvářeli tak silné dojmy z mocné lightshow, kterou doplňovaly barevné lasery, pyrotechnické efekty a dobře prostorově vyřešený zvukový systém. Ralph se Stevenem se uvedli podobně jako v pražském Retru před pár týdny a koncem setu vyvolali mezi lidmi první euforii toho večera - kombinace vlastního Walk Down a Beautiful Day od U2 byla moc vydařená. Tisíce párů rukou nad hlavami fanoušků to jen potvrzovaly. Trošku slabší první část setu alespoň dobře posloužila k tomu, abychom se rozkoukali, ohodnotili sortiment barů (dvě deci nealka za více než 50 našich korun) a vybrali trička z široké nabídky merchandisingu, který tentokrát nabízel i loňskou kolekci.


Blázen van Gelderen
V této souvislosti musím zdůraznit, že akce byla opět organizačně prakticky dokonalá - dílo ID&T tak nezbývá než obdivovat. Fronty se netvořily a těm, které se vyskytovaly na stageích v časech headlinerů, bylo možné obejít tak, že si člověk zaskočil přímo za stage, kde se návaly nekonaly a místa bylo dost. Dobře byla provedená také intra, která uváděla DJs na hlavní scéně, ačkoliv musím přiznat, že jsme čekali ještě mocnější úvody. Další na řadě byl oblíbený Ferry Corsten, který se také předvedl v duchu svého posledního pražského vystoupení a do finále zařadil i dvojici legendárních tracků Out Of The Blue a Gouryella. Zejména na druhou jmenovanou pecku holandská hala opravdu šílela. My jsme se však v prostřední části Corstenova setu vydali na High Contrast stage, abychom zastihli druhou polovinu sady šíleného Ronalda van Gelderena. Ten opět nezklamal a svou vizáží poutal nehynoucí pozornost - namalovaný obličej, vytuněný účes a černě nalakované nehty z něj činí naprosto nepřehlédnutelnou ikonu. To hlavní ale byla hudba a Gelderen nám připravil asi největší zážitek z celé letošní Trance Energy.

Marco V opět nahoře
Na to, že se dočkáme Live Actu, jsme opravdu nebyli připraveni. Gelderen v posledních 20 minutách, které měl k dispozici, uchopil mikrofon a osobně odzpíval svoje singly This Way a Dirty Rocker (hit posledních týdnů) a také nesmrtelnou klasiku The Prodigy - Firestarter. Rozpoutal tak nefalšované peklo a naprosto nás vyřídil. Vystřídal jej Alex M.O.R.P.H. a ani ten své příznivce nepřipravil o své standardní vystoupení - předvedl Shivers, Let Go a Without You Near. To už jsme byli ale na cestě do hlavní haly, kde jsme chtěli zastihnout Ferryho a nezmeškat také intro dalšího borce, kterým nebyl nikdo jiný než Marco V. Jeho audiovizuální úvod ale překonal naše nejtajnější sny - tvořily jej v rychlém sledu poslední hymny Trance Energy, které v nás neodvratně vyvolaly nostalgické vzpomínky. Kromě toho, kombinace Beats At Rank One Dot Com, Advanced a The Thrill je sama o sobě gigantická. Marco posléze začal Submerge od Richarda Duranda, What The Fuck od Funkagendy a v nastoupeném trendu pokračoval - sklidil velký úspěch, zařadil i Megashiru, Feels Like Home a False Light. Rozhodně jedno z nejlepších vystoupení TE2008!

Nepřístupný Tiësto
Nás ale od něj odvedl John O´Callaghan, Dykův oblíbenec. Jeho set se nesl v podobném duchu jako v Polsku na Trance Xplosion, nechyběla jeho vlastní produkce, fantastický nový Woodsův singl On Fire a konečně také vytoužené Big Sky v Agnelli & Nelson Remixu, který opravdu zpívala celá (organizačně bohužel dost obyčejná, ale díky sedačkám k odpočinku jako stvořená) Future Stage. Tuhle krásnou vokálovku jsme si chtěli vychutnat až do konce a posléze se vydat na headlinera celé party, DJ Tiësta, ale to jsme narazili. U vstupu do hlavní haly nás společně s dalšími stovkami lidí zastavila sveřepá ochranka s tím, že Full Capacity a No Way. Jen zdálky jsme tedy zaslechli intro tvořené Smells Like A Teen Spirit, půlminutovým hardocore nářezem a aplausem při nástupu holandského miláčka davů. Nezbývalo nám, než nad nastalou situací mávnout rukou, a už jsme utíkali na opačnou stranu utrechtského komplexu. Cestou jsme se podivili nad extrémně špatnou technikou mixu, kterou se presentoval Sean Tyas, usmáli nad "sensationmegamixtracks", které servíroval DJ Jean na Club Stagei, a zastihli většinu Woodsova představení.

Řezník Marcel rulez
Marcel Woods to v Utrechtu každopádně zase rozsekal. Obzvláště masakroidní závěr plný The Perspective Space, Greece 2000, Advanced a On Fire nás dostal. Marcel vládl stagei, která bouřila a vzdávala hold autorovi hymny z roku 2006 a také letošní kompilace Trance Energy, kterou podepisoval během výborné autogramiády u stánku na kraji hlavní scény - nemohli jsme tam chybět. Následoval Ernesto & Bastian, kteří na Woodyho vhodně navázali hymnou letošního ročníku, tedy vlastní produkcí s názvem Thrill. Parádně jsme si zaskákali a naše kroky se ubíraly za tou primadonou. Ale udělali jsme překvapivě dobře! Podle všech ohlasů Tiësto zahrál velmi kvalitně, však i ten tracklist vypadá dost dobře: Universal Nation, Ledged Up, Airwave a spousta dalších dobrých písní. Byli jsme tedy moc rádi, že při tom finále jsme - Tijs se rozloučil pomocí Platinum a Advanced, čímž publikum dorazil. Skvěle! Hned poté jsme se stali (jako na dlani, protože jsme byli všude v prvních řadách) svědky bezmála protiteroristické akce místní ochranky, která Verwesta kosmickou rychlostí doslova odvlekla ke schodům na ochoz, který se vinul pod stropem celé haly. V dálce mizející ikona se zmohla jen na pár zamávání a musím přiznat, že mi v tu chvíli bylo Tiësta trochu líto.

Podprůměrný van Doorn
Žezla se chopila stoupající hvězda Sander van Doorn, která ale tentokrát spíše zklamala. Sanda sice neopomněl Riff, Dirty Rocker nebo The Girl You Lost To Cocaine, ale celkově tomu prostě něco chybělo. Alespoň jsme se tedy mohli bez výčitek svědomí podívat za talentovaným Phynnem, mrknout na Roye Gatese a užít si téměř kompletní set DJ Rank 1. Ten se sice s live actem nedá v žádném případě srovnávat, ale i tak bylo skvělé poslechnout si znovu božský Superstring, velmi povedený song Dash Berlin - Till The Sky Falls Down, Vincent De Moor - Fly Away v Cosmic Gate Remixu, legendární Airwave, zničující Analog Feel a Dubfire - Roadkill na závěr velmi podařené sady. Na Joopa jsme už ale nečekali, čekal nás Mark Sherry jakožto poslední vystupující na Main Stage. Ano, uteklo to jako voda, člověk se nenadál, a už bylo šest ráno. Sil už také zbývalo tak akorát na cestu zpět, takže závěrečný set už jsme spíš poslouchali než propařili. Přesto nás dostaly tři tracky - Hey Boy Hey Girl, Platinum (v Sherryho vlastní vizi) a pak přídavek. MC (kterého bych jinak na party moc nemusel) vyhecoval dav, který Marka Sherryho vyvolal a odměnou se mu dostalo obrovské překvapení. Ten track znají všichni. V tom filmu na něj tančí upíři a prší přitom na ně krev. Ano, ultimátní megafinále. Public Domain - Operation Blade.


Nakupuj a poslouchej desky na www.raverecords.cz.

Závěr upírské party
Počkat si na Sherryho odchod tedy bylo povinností, a vyplatilo se! Mark totiž všem statečným, kteří vydrželi až do 7:10, tedy do úplného konce a outra, rozdal CDčka s vlastním mixem. Následovalo už jen vyzvednutí věcí z geniálního vynálezu jménem lockerboxy a cesta domů. Při probírání zážitků s přáteli se mi ale v mysli usídlil jeden neodbytný dojem - Trance Energy bývala lepší. Při vzpomínce na neskutečnou podobu obou hlavní stageí v největší hale v roce 2006, na euforické zážitky z live-actů, které k této akci vždycky patřily (nikdy nezapomenu na Push, Ernesto & Bastian se zpěvačkami, Joop & Leon Bolier, Johan Gielen Live Act nebo famózní Back2Back Cor Fijneman vs. Mark Norman), na nesporně úžasnější sety (Armin a Above & Beyond před dvěma lety, Markus Schulz a Rank 1 loni), letos to tak omračující nebylo. Přesto to samozřejmě stálo za to, o tom žádná. Paměť ale neklame a nedá se nic dělat, vkrádá se bohužel myšlenka, že letos to bylo slabší než dříve. Chyběla totiž i ta pověstná třešnička na dortu. Co je to za Trance Energy bez Mr. Trance Energy. Loni Johan ukončil akci ve stoje na DJském pultu pomocí Superstring a tou dobou stále ještě nacpaná hala málem přišla o střechu.

Hlavní město tranceu
Letos po odchodu hlavní hvězdy dav významně prořídl a nad ránem už byla Main Stage poloprázdná. Evidentní snaha ID&T soustředit party na jednu osobu komerčně nepochybně uspěla (vyprodáno bylo dlouho před dnem konání), ale podle mého názoru tím celá akce značně utrpěla. To mě přivedlo až k myšlence, že Tijs by neměl na podobných akcích (nebo letních festivalech) hrát, protože je prostě kategorií sám pro sebe a party se příliš soustřeďuje kolem něj. Celkově přesto šlo o bezesporu parádní akci s kvalitními výkony, ze které si všichni zúčastnění odnesli doživotní dojmy. Všechno se samozřejmě stihnout nedalo a jako vždy tedy bylo důležité, čí hraní člověk upřednostní. Nejvíce potěšující je totiž hlavně ta pestrost celé akce - každý si vybere. Nejčastěji hranými tracky byly zřejmě Thrill, Advanced a Platinum. Promotéři by k nám měli rychle přivézt Johna O´Callaghana, Ronalda van Gelderena a Rank 1. Holandsko je stále Mekkou tranceu, jeho středobodem pak utrechtské Jaarbeurs. Místní lidé jsou velmi přátelští a ID&T pořádá nejlepší akce na světě. Pokud jste na Trance Energy ještě nikdy nebyli, tak je to velká chyba, protože o hodně přicházíte. Za rok už pošestnácté! See ya there again!

Video z Tiesto Elements of life

26. února 2008 v 20:37 | kašena
Po delší době přináším rozsáhlý unikátní záznam z Tiestova koncertu Elements of life, který se konal koncem listopadu v T-Mobile aréně (nyní aréna HC Sparta) v Praze. Videoreportáž od Jirky Čvančary a Dana Pánka přibližuje stavbu celé scény, atmosféru celého koncertu a přináší i krátké interview s Tiestem.
Video ke stažení na http://www.techno.cz/clanek/24737/video-z-tiesto-elements-of-life stačí kliknou na "vysoká kvalita"

ANKETA - co říkáte na TRANCE ENERGY?

26. února 2008 v 15:01 | kašena
Tahle akce je mlj nesplněný sen ... Ale doufám že se někdy splní =D


TRANCE ENERGY - INTRO + TIESTO first track - anthem

26. února 2008 v 14:37 | kašena
JJ fakt to tam muselo být best!!!

Videa k trance energY

26. února 2008 v 14:35 | kašena
Taaak lidi máme to za sebou ... Doufám, že se tam taky někdy mrknu, protože to musí být fakt vrchol !!! Tady je pát videí k supeer akci ...
- mainstage s tiestem
- mainstage s ferry corstenem
- mainstage s Kyau and Albert
- hardstage s Rank 1
více na www.youtube.com

trance energy

26. února 2008 v 10:50 | kašena
V sobotu se v holandském Utrechtu konala fenomenální akce všech trance akcí Trance Energy 2008. 15. díl nesl v čele jména jako Tiësto, Ferry Corsten, Sander Van Doorn, Marco V, Kayu & Albera, takže o zábavu bylo postaráno ze 100 procent excelentně. [diskuse]
Nejlepší set večera byl pro mne rozhodně Tiësto, kterého jsem takhle kvalitně a nadupaně slyšel hrát snad poprvé. Dále musím vyzdvihnout naprosto dokonalý zvuk, který nahrazoval trochu slabší laser show, a nevýhodu haly bez tribun s pohledem na masy lidí. Na této akci jsem bohužel neměl svojí foto techniku, takže se podívejte alespoň na malinko fotek, které jsem se snažil uhrát s malým kompaktem :-). fotky na www.rave.cz

Creamfields - zápletka s DnB vyřešena

22. února 2008 v 16:00 | kašena
Pokud se po zveřejnění objevily obavy, že na festivale nebude drumík, brzy se ukázalo, že jsou to obavy liché a dnes tajenku DnB definitivně rozlouskneme včetně odhalení hlavní DnB hvězdy.
Jedna tajenka tu ale stále zůstává a to je headliner live pódia i celého festivalu. Dnes už můžeme s jistotou říct, že to nebudou ani Faithless ani Daft Punk, kteří mají koncertní pauzu, nebude to proti zaručeným zprávám ani Moby, který na turné vyjede až ve druhé polovině léta a určitě nebudou ani Chemical Brothers nebo Underworld, kteří tu koncertovali nedávno. Podle informací z pořádající agentury by headlineři live stage měli být oznámeni v nejbližších dnech: "Rozhoduje mezi známou hip hopovou star z Ameriky a velkou taneční kapelou z Londýna..."
Ale pojďme k tomu, co už jasné je: na Live Stage se přesunou Booka Shade - ke své show potřebují zvukovou zkoušku a narušili by tak plynulost programu. Stage doplnili také domácí Monkey Business.

Techno Stage bude doplněna o temperament u nás ne neznámého Španěla Javyho Union ze Sevilly . Headlinerem Sappe Progressive Stage bude formace Lexicon Avenue, tedy pánové Chriss Scott, Mark Armstrong a Scott Bradford - žádaní remixéři, producenti a DJs ze severoanglického Newcastlu.
A jak to bude s DnB? Už jsme psali minule, svůj prostor dostane ukončení posledního koncertu na hlavní stagi skončí se až někdy k ránu. První set odehraje legendární postava Josef Sedloň a hlavním tahounem bude fenomén popularity a kouzelník za mixem Andy C, kterého doprovodí MC GQ.
Program by mohl předběžně vypadat takhle.
01.00 - Josef Sedloň
02.00 - Andy C + MC GQ (UK)
04.00 - DisaZt (At)
05.00 - Katcha
06.00 - Sayko
07.30 - end
Připomínám, že tuto sobotu začíná i serie warm up parties, první se koná v českobudějovickém klubu K2, kde si budete moci ve speciální akci koupit limitované množství 30 vstupenek 2 za cenu jedné tedy 850 Kč.

Elements of life DVD - TRAILER

17. února 2008 v 10:39 | kašena
Už se na něj těšim ... =D

Elements f life DVD

17. února 2008 v 10:38 | KAŠENA
Dj Tiesto vydává nové DVD z Elements of life tour. Také ve formátu Blu-ray.
OBSAH:
Disc 1:
Tiësto Elements Of Life

01. Tiësto - Ten Seconds Before Sunrise
02. Deadmau5 - Not Exactly
03. Tiësto featuring JES - Everything (Cosmic Gate Remix)
04. Allure featuring Julie Thompson - Somewhere Inside
05. Tiësto - Carpe Noctum
06. Unity Street - Say Ho!
07. James Doman vs. Red Carpet - Alright
08. Imogen Heap - Hide And Seek (Tiësto In Search Of Sunrise Remix)
09. Signalrunners - Recoil2 (Mat Zo Remix)
10. Tiësto - Bright Morningstar
11. Miko - Muzaik (Marcus Schössow Remix)
12. Pascal Feliz - From Inside The Speaker (Part 1)
13. Starkillers - Killer
14. Randy Boyer & Eric Tadla - Stemcell
15. Tiësto - Elements Of Life
16. Breakfast - The Horizon
17. Oliver Smith - Tomahawk
18. Carl B. - Life Can Wait
19. Steve Forte Rio - A New Dawn (Extended Version)
20. Jedidja - Dancing Water
21. D'Alt Vila - Breathing

Disc 2:
The Sound Of Tiësto

01. Tiësto featuring Maxi Jazz - Dance4Life (Freedom Mix)
02. Tiësto - Traffic
03. Tegan & Sara - Back In Your Head (Tiësto Remix)
04. Tiësto featuring Christian Burns - In The Dark
05. Tiësto featuring Charlotte Martin - Sweet Things (Tom Cloud Remix)
06. Tiësto featuring BT - Love Comes Again
07. Tiësto - Flight 643 (Richard Durand Remix)
08. Tiësto - Lethal Industry
09. Delerium featuring Sarah McLachlan - Silence (Tiësto In Search Of Sunrise Remix)
10. Tiësto - Adagio For Strings
11. Klaus Badelt - He's a Pirate (Tiësto Remix)
12. Bart Claessen - First Light (Original Dub Mix)
13. Cold Blue & Del Mar - 11 Days (Sebastian Brandt Remix)
14. Sean Tyas - Lift (Sean Tyas Rework)
15. First State - Sierra Nevada
16. Airbase - Medusa
17. Simon Patterson - Bulldozer
18. Gareth Emery - More Than Anything (Stoneface & Terminal Remix)
19. Nenes & Pascal Feliz - Platinum
20. Cass Fox - Touch Me (Mike Koglin vs Jono Grant Remix)

Indie válčí proti kluberům: Tiesto ohlásil bojkot

14. února 2008 v 17:29 | kašena

Indičtí promotéři tento týden vydali prohlášení, podle nějž se DJ Tiesto rozhodl zrušit své hraní ve městě Bangalore. Jak uvedla agentura Scrufff, důvodem je snaha místních úřadů omezovat taneční party.

reklama

Line-up TRANCE ENERGY 2008

14. února 2008 v 17:15 | kašena
Časový line-up na Trance Energy 2008 Těšíte se? Už jen několik málo dnů zbývá do trancového svátku v Evropě. Trance Energy 2008 právě v této chvíli zveřejnila časový line-up všech stageí. Pořádně jej nastudujte, než usednete do našich dvou partybusů směr Utrecht :o) Main stage

22:00 - 23:00 Kyau & Albert
23:00 - 00:30 Ferry Corsten
00:30 - 02:00 Marco V
02:00 - 04:30 Tiesto
04:30 - 06:00 Sander van Doorn
06:00 - 07:00 Mark Sherry
MC Mighty Mike

Club stage

21:00 -23:30 Chris Rox
23:30 - 01:00 Funkerman
01:00 - 02:30 Tony Cha Cha
02:30 - 04:00 Jean
04:00 - 05:30 Roy Gates
05:30 - 07:00 Mike S
MC Boogshe

High contrast / hard stage

21:00 - 22:00 Sied van Riel
22:00 - 23:00 Jochen Miller
23:00 - 00:00 Ronald van Gelderen
00:00 - 01:15 Alex Morph
01:15 - 02:30 Nic Chagall
02:30 - 03:45 Marcel Woods
03:45 - 05:00 Ernesto vs Bastian (dj set)
05:00 - 06:00 Rank 1 (dj set)
06:00 - 07:00 Joop

Future stage

00:00 - 01:00 Marlo Hoogstraten
01:00 - 02:00 John O'Callaghan
02:00 - 03:00 Sean Tyas
03:00 - 04:00 Airbase
04:00 - 05:00 Phynn
05:00 - 06:00 Tom Cloud
06:00 - 07:00 Ultraform
MC Gunner

A.K.E.T.A. - Co říkáte na line-up na SENSATION WHITE?

13. února 2008 v 11:36 | kašena
Tak já si myslim, že to celkem ujde. Bývával ale lepší ...

INTERVIEW - Joop: Jsem romantik!

12. února 2008 v 19:11 | kašena
Ahoj, vítej u nás! Hned na začátek nám prozraď, jak se vlastně správně vyslovuje tvé jméno?
Zdar, vyslovuje se to [joup]. V holandštině bereme, na rozdíl od angličtiny, to ´J´ na začátku jako ypsilon. Stejně tak to není ani [jůp].

Proč si vlastně říkáš Joop? Není to třeba nějaké citoslovce nebo zvolání?
Kdepak, ono je to ve skutečnosti moje vlastní rodné jméno :-) Párkrát jsem uvažoval, že bych si ho změnil, aby bylo takové více mezinárodní, ale nakonec jsem si řekl, že se prostě bude muset všem líbit tak, jak je.

A jaká byla cesta? Měl jsi čas porozhlédnout se po Praze?
Bohužel neměl. Viděl jsem akorát pár budov cestou z letiště, jinak nic. Před nějakou dobou jsem v Praze přestupoval na let do Bejrútu, to jsem si pochopitelně taky město neprohlédl. Snad bude někdy lepší příležitost, zítra odpoledne musím letět zase zpět do Nizozemska.

Měl jsi už několikrát příležitost zahrát si na Trance Energy. Jak na to vzpomínáš a těšíš se, že si to letos zopákneš?
Trance Energy je pro mě vždycky něco extra, považuju to za největší trancovou událost roku - a to nejen v Nizozemsku. Celkově v mých očích neexistuje nic většího než právě Trance Energy. Už jsem si na ní párkrát zahrál, dokonce i na mainstagi, a letos se tam ukážu tuším popáté. Line-up je každý rok ohromně nadupaný a hrát před tolika skutečnými trancefans je pro mě samozřejmě velká pocta. Na druhou stranu, kdybych v lineupu letos nebyl, asi by mě to lehce sra*o :-)

Pamatuješ si na svoje první vystoupení na Trance Energy? Jaké to bylo? Nervy?
Jasně, no teď je mi 32 a jsem už klidnější, ale tehdy jsem byl fakt vyklepaný. Přišel ke mně chlápek z ID&T a řekl mi: ´Jdi na to, jsi na řadě!´, jenže mě v hlavě běželo jen ´Proboha proboha!´ Když jsem konečně dal cédéčko do playeru a rozjel se první track, kompletně mě to pohltilo, neslyšel jsem ani rozdíl mezi zvukem z plochy a z mého odposlechu.

Baví tě tedy víc hrát na velkých akcích nebo ti vyhovují spíše menší kluby? Narážíme na to, že stát před davem na Trance Energy a tady v Roxy je docela rozdíl, ne?
Rozdíl to je, ale mám rád oboje na stejné úrovni. Na velkých akcích stojíte za mixpultem a kam až dohlédnete, tam jsou pařící lidi, společně se kterými lze postupně vytvořit opravdu masivní atmosféru. Naopak v menších klubech je člověk víc obklopen hudbou a dá se při hraní víc riskovat. Je tam okamžitá zpětná vazba od lidí a atmosféra se dá vytvořit v mnohem kratším čase. Je super, když lidi poznají nějaký track, postupně se mezi nimi začne šířit nadšení a navzájem si říkají: ´Jooo! To je ono, teď to přijde!´.

Které místo na světě bys ještě rád navštívil jako DJ?
Doufám, že si někdy budu moct zahrát třeba v Dubaji. Rád bych taky hrál znovu v Číně, posledně jsem byl přímo nadšený. Číňané jsou hodně zábavní lidé...

Co Ibiza?
Pro mnoho DJz je právě ona tím vysněným místem, ale podle mého názoru jsou spousty zajímavějších míst. I když na Ibize si samozřejmě taky zahraju rád.

A naopak kde tě to vůbec neláká?
Takové město nebo stát asi neexistuje. Například Libanon je na první pohled dost neatraktivní, samé bombardování a katastrofické obrázky v médiích, ale hraní tam bylo úžasné. Překvapilo mě, že místní lidé umí výborně anglicky a byli ke mně nesmírně přátelští.

Asi to je i docela bohatá země, ne?
No v ulicích to tam je samé Lamborghini a Ferrari, takže se nemají asi zas tak hrozně :-) Každopádně tedy kdekoliv na Zemi si s radostí zahraju, všude to má svou atmosféru... No možná přece jenom uvedu Island. Přijde mi, že tam nic není :-)

Tvůj track The Future se stal hymnou loňské Trance Energy. Jak jsi k takovému úspěchu přišel?
No, já měl The Future rozděláno ve studiu a nemohl jsem se pohnout dál. Zkrátka jsem se na tom tracku zasekl. Už to trvalo dost dlouho, tak jsem se na to chtěl vykašlat a začít něco nového, ale zavolal jsem ještě Leonu Bolierovi a dal mu to poslechnout. Leon z toho byl nadšený a o týden později jsme se sešli u něj ve studiu. Ono je to mnohdy jedině dobře, když máte ve studiu ještě někoho - dvě uši navíc se hodí, což se potvrdilo i v tomhle případě. Společně jsme probrali každou část toho tracku a finální podoba The Future byla zanedlouho na světě. Měl jsem z toho fakt dobrý pocit, ale zase jsem si zdaleka nefandil až k výšinám Trance Energy. Nicméně poslal jsem The Future labelu High Contrast, oni to přeposlali ID&T a za měsíc mi přišla zpráva, že bude můj track pravděpodobně zvolen za hymnu TE. Říkal jsem si nejdřív něco jako: ´Cože? Jo jasně, dobrý vtip!´, ale jak se ukázalo, mysleli to vážně :-)

Nedávno jsi vydal kompilaci High Contrast Recordings presents Joop. Jak probíhaly přípravy a jak jsi s výsledkem spokojen?
Dostal jsem k výběru velkou hromadu tracků a to nejen od labelů, ale i exkluzivně od některých producentů, kteří daný track ještě ani nevydali. Je to od nich taková protislužba za mou pomoc - třeba známé tracky Nenes & Pascal Feliz - Platinum nebo Ernesto vs. Bastian - Dark Side of The Moon jsem pomáhal protlačit k labelům a zviditelnit je. Tím pádem mám pak novinky z produkce kamarádů tak rychle, že by i Armin mohl závidět :-) Vybral jsem tedy to nejlepší podle mého mínění a myslím, že obě CD jsou kvalitní.

Můžeš poodhalit nějaké aktuální novinky z tvého studia?
Jasně! Zrovna minulý týden jsem byl tři dny zavřený ve studiu s Leonem a zmákli jsme dokonce pět skladeb! Jednu z nich zařadím do svého setu i tady v Praze, abych si ji otestoval na akci. Často pracujeme taky se Siedem van Rielem a pak se jdeme všichni ožrat - respektive oni chlastají a já piju kolu :-D Aktuální je mimojiné jeden track připravovaný pro Tiëstovu kompilačku In Search of Sunrise a průběžně se také scházíme ohledně připravovaného Leonova alba.

Takže ti vyhovuje práce v takhle semknutém kolektivu?
Naprosto. Leon se Siedem jsou úplně normální kluci, stejně jako jsem já. Žádné hraní si na celebrity, jsou to hrozní pohodáři. (následuje imitace Leona i Sieda) S Leonem jsme se blíž seznámili vlastně díky The Future a se Siedem se známe přes naši bookingovou kancelář. Dneska už jsme víc než jen kolegové a vždycky jsem rád, když společně vyrazíme někam na tah.

Prostě pravé přátelství…
Přesně tak!

Kde bereš inspiraci pro své nezvyklé samply a instrumenty? Mají něco evokovat?
To je jednoduché: kdykoliv slyším nějaký zvuk, co mě zaujme, okamžitě si to zapíšu a použiju jej. Líbí se mi vytvářet atmosféru tracku zvláštními zvuky a kombinovat prvky všech možných žánrů elektronické hudby, nemám pro to žádná pevná pravidla.

Tak třeba zvuk téhle lednice vedle nás by se ti mohl hodit... :-)
No proč ne :-) Snad se vším se dá udělat nějaký dobrý sample (demonstrativně klepe na zeď). Například u mého prvního tracku Act of God spousta lidí tipovalo, že obsahuje samply z nějakého filmu, ale nikdo správnou odpověď neuhádl...

A jaký tedy mají původ?
To si ještě stále nechávám pro sebe... Nebo tedy řekl jsem to jen pár vyvoleným a jinak nikomu. Ale ujišťuju vás, že dříve nebo později přijde den, kdy se to dozvíte i vy. Věřte mi! :-)

Neplánujete pokračovat v live-act vystoupeních?
Ani ne, ono je to s tím složité. Zrovna nedávno jsem byl u toho, když Benno z Rank 1 připravoval vystoupení v Japonsku a úplně jsem se zhrozil, kolik starostí s tím je. Musíte s sebou vozit tunu věcí navíc než normálně a je to fakt záhul. Navíc já ani neumím moc dobře hrát na klávesy, narozdíl od Leona, který na Trance Energy zahrál živě The Future. Když se ale ožere, tak mu to taky tolik nejde :-D Ale ne, on je hrozně talentovaný. Kdybyste viděli jak doma hraje na piano... Neuvěřitelné!

Vybavíš si ještě moment, kdy jsi úplně poprvé veřejně stál za mixákem?
Pamatuju si ho. Bylo mi tehdy jen 13 let. V našem městě jsme měli takové společenské centrum s pravidelnými sobotními diskotékami - prodávali tam akorát kolu :-) Tam jsem se poprvé dostal k mixáku. Měli takový předpotopní s magnetofonovými páskami. Docela maso. Začalo mě to ale postupně bavit, jednu dobu jsem pak začal hrát i hardcore a v současnosti jsem plně spokojený s tím, co dělám a hraju.

A kdyby tě DJing takhle nevtáhl, co by sis zvolil za zaměstnání?
Byl bych designér. Moje původní povolání je totiž navrhování světel v interiérech, neonů a pak třeba i takových těch světýlek u vytuněných aut. To všechno je můj obor.

Máš nějaké speciální plány na Valentýna? :-)
Nesnáším Valentýna :-) Je to příliš komerční a přijde mi to akorát jako stroj na peníze do kapes obchodníků. Jenže, když nic nekoupíte, tak potom od holek slyšíte: ´Hůůů, tys mi nic nekoupil. Ty na mě kašleš!´ a máte problém :-D

Hele, je pravda, že DJ je magnet na holky?
E-ehm... Ale já jsem romantik, to si tam zapište, jsem romantik! :-D (nahne se a zblízka huláká do mikrofonu) Tohle moc nešiřte, ale na letišti jsem viděl plakát s kandidátkami na vaši Miss a pfffff... (Joop rukama naznačuje bohatou prsní výbavu) Abych ale odpověděl: je to fakt pravda, kolikrát už se na mě holky lepily jenom proto, že jsem DJ. Myslím, že holky ale letí i třeba na barmany, z těch jsou taky unešené. Musím si na ženské dávat bacha :-)

Takže jsi ženatý?
Jo, a proto je trochu problém, že jsem, abych tak řekl, dost na ženské. Líbí se mi po celém světě ;-) Ale když už jsem jednou ženatý, tak musím vědět, co smím a co nesmím. Držím se toho, aby nebyly zbytečné problémy.

Co se ti během DJingu stalo nejzábavnějšího?
Jednou ke mně během hraní přišel nějaký maník, už od pohledu byl pěkně na plech. Naklonil se ke mně a říká ´Hele, jedno pivo, vole!´ Trochu si spletl barmana s DJem :-)

Můžeš nám prozradit něco, co jsi ještě v žádném interview neřekl?
Panejo, to je těžké. Já jsem totiž tak ukecaný a otevřený, že všechno všude vyžvaním, takže stěží udržím nějaké tajemství a nic takového tajnůstkářského mě nenapadá...

Co třeba v kolik hodin normálně vstáváš a v čem spíš? :-D
Nedělá mi problémy vstávat ráno, jsem ranní ptáče. A v čem spím? No, hmm, to byste tam možná psát neměli, ale moc toho na sobě nemívám :-D

Co bys ještě závěrem chtěl vzkázat českým fandům?
Mám samozřejmě velkou radost, že jsem dostal možnost si poprvé zahrát v ČR. Jsem zatím takový ´Prahopanic´ :-D Moc rád bych se brzy vrátil a blíž se seznámil s českým trancovým prostředím. Takhle ani nevím, jak velká je tu konkurence a požadavky.

Konkurence je poslední dobou velká, dalo by se říct, že tu probíhá jakýsi tranceboom, protože skoro každý týden tu hraje nějaký známý DJ... Třeba za týden tu je Jules, další týden Gielen...
Fakt jo, Jules? Hehe... No každopádně tu ze sebe vydám to nejlepší. Pěkně to rozjedeme! A díky všem, co na mě přišli zapařit!

Line-Up na Sensation White

11. února 2008 v 21:07
Ale začněme jménem, které bude splněným přáním tisíců z vás, kteří jste podlehli kouzlu sympatického Američana německého původu, kterým není nikdo jiný než Markus Schulz. To, že tento skvělý DJ a producent patří k absolutní světové elitě, dokázal nejen na nejvýznamnějších tanečních událostech po světě, ale i při nezapomenutelných vystoupeních u nás, kdy od posledního uběhne téměř rok. Po belgické a polské Sensation tak čeká Markuse i Praha, kam se jako vždy nesmírně těší. Poprvé se však u nás představí švédská superstar Axwell, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších houseových producentů a Dj´s současnosti. Právoplatný člen remixérsko - producentské skupiny Swedish House Mafia, kterou tvoří společně s krajany, jimiž jsou Eric Prydz, Steve Angello a Sebastian Ingrosso, má na svém kontě množství veleúspěšných hitů, remixů a restylingů, ze kterých stojí za to zmínit spolupráci se jmény jako Madonna (Jump), Nelly Furtado (Pomicsuous), Faithles (Music Matters), Usher (Burn), Moby (Slipping Away), nebo Deep Dish (Dreams). Své umění předvedl i fanouškům poslední německé Sensation, kde jeho vystoupení právem uchvátilo třicetitisícový dav oslavující v bílém příchod nového roku. Nyní budeme mít příležitost vidět dalšího švédského houseového mafiána konečně v Čechách. Další neméně populární DJ a producent, který si během několika hraní na domácích akcích získal srdce fanoušků, je Holanďan Marco V, který právem patří mezi nejslavnější a nejžádanější světové DJe. Již několik let se pohybuje v TOP 20 ankety DJ Magu, a kromě hraní na prestižních tanečních eventech produkuje a vydává řadu hitů, autorská alba a mixované kompilace, z nichž jmenujme například Combi:Nations. Stejně jako Markus, navštívil naposledy naši zemi před necelým rokem, a vždy jej tisíce jeho fanoušků vítají s obrovským aplausem. "Put your hands up for Detroit". Tenhle houseový megahit z roku 2006 znamenal pro holanďana Fedde le Granda zlomový okamžik v jeho kariéře. Následovaly další úspěšné produkce, hraní po celém světě, významná hudební ocenění, a Le Grand se během rekordně krátké doby stává jedním z nejžádanějších Dj´s planety, který chrlí hit za hitem. V roce 2007 se poprvé objevuje v anketě DJ Magu Top 100, kde rovnou zaujímá 22. místo, což je nejvyšší příčka pro nové jméno vůbec. Jeho vystoupení v pražské Sazka Aréně bude před domácím publikem bezpochyby velkou premiérou. Sympatický talentovaný holanďan původem z filipínské Manily - Laidback Luke - nastartoval svoji kariéru v polovině devadesátých let. Od té doby přivádí do varu davy fanoušků na nejrůznějších místech naší planety. Nedělalo mu problém hrát pro 150.000 lidí na holandském Park Pop festivalu, ani pro 150 clubberů na afterparty, a při svých setech dokázal zmixovat i 40 tracků za hodinu. Luke má na kontě dvě studiová, a jedno mixované album s názvem Windmill Skill. Jako neoficiální člen "Swedish House Mafia" vydává a remixuje společně se Steve Angelem a Sebastianem Ingrossem, z čehož vznikají vynikající díla jako Sexy F**k nebod Otherwize Then. Aktuálně rozjíždí spolupráci i s Roger Sanchezem, takže je jisté, že Luke se nikdy nebude nudit, a nyní budeme mít šanci poprvé vidět tohoto skvělého umělce i u nás. Michael Burian patří již několik let k absolutní špičce domácí elektronické scény, a jeho popularita dále roste i za hranicemi naší země. Kromě DJingu se aktivně věnuje producentské práci, kdy na vlastním labelu Bohemian Recordings vydává nejen celou řadu kvalitních tracků, ale i DVD s jeho klipy, dokumentem z cest a záznamy z vystoupení. Jako jediný český DJ vystupoval na Sensation u nás, v Polsku, a letos jej kromě Lotyšské Rigy čeká i pražská Sazka Aréna. Vvstupenky na Sensation jsou stále v prodeji v síti Sazka Ticket a k dnešnímu dni jich zbývá posledních 5000 kusů, což je prakticky poslední třetina z celkové kapacity. 2000 kusů těchto vstupenek bude v prodeji za stávající cenu 1375 Kč. U posledních 3000 kusů se cena zvýší na 1650 Kč. (Ceny jsou konečné, včetně všech poplatků) V prodeji jsou i vstupenky Golden, které kromě vstupu na plochu a přilehlé tribuny umožňují užít si Sensation v maximálním pohodlí a komfortu klubového patra arény, a zahrnují VIP catering po celou dobu trvání akce zdarma. Více informací o vstupenkách a českém vydání Sensation najdete na nově spuštěných stránkách na adrese www.sensation-white.cz.

Jak se Vám líbí nový vzhled stránky???

9. února 2008 v 13:55 | kašena
Myslim se, že se mi teď fakt povedl ... A co si myslíte Vy???

Sensation White odhalí line-up v pondělí !!!

8. února 2008 v 14:20 | kašena

Agentura United Music informovala o odhalení line-upu letošní Sensation White v Sazka Aréně. Odhalení je naplánováno na pondělí 11.2. v odpoledních hodinách, kdy budou zároveň spuštěny oficiální stránky akce. Sledujeme United Music ! =D


Creamfields - známe hvězdná jména headliners!

8. února 2008 v 14:18 | kašena
Skládačka jménem Creamfields Central Europe se pomalu zaplňuje dalšími a dalšími umělci. Zatímco se na hvězdu hlavního "live" pódia stále čeká, tentokrát tu máme headlinery Raveline Global Stage. Tři jména, tři legendy, aktuální pořadí světového žebříčku 3, 5 a 8, pojďme si je krátce představit.
Ale ještě nejdřív další nováčci: Béla En, na svém webu "DJ, moderator and commentator", který je také známý jako hlas a tvář TV stanice Óčko nebo Rádia 1 (www.belaen.net, na progressive stage přibyl Maďar Corvin Dalek (www.myspace.com/dalekcorvin), techno stage doplnil v Evropě působící vitální Brazilec Wehbba (www.myspace.com/wehbba). Texx doplní Studio 54 stage, brněnský Ibe Kiss radio stage.
Také Live stage hlásí nové jméno - jej jím vídeňský DnB DJ, producent a promotér (vídeňské kluby Mainframe a Zoo) DisasZt (www.myspace.com/DisasZt). Takže DnB na Creamfields opravdu bude! A poslední, koho letmo zmíníme, je Lucca, která se takto vrací na velké eventy agentury Mersey (www.idj.cz/lucca).

A rychle ke jménům, která budou asi zajímat nejvíc: John Digweed začínal v době, kdy byla Anglie ovládána vlnou houseu. Jeho styl, označovaný jako hypnotický progressivní house, se však stal brzy známým a oblíbeným na domácí i světové scéně. Má na svědomí kompilace, které vydal společně se Sashou a to Renaissance a Northern Exposure, které zaznamenaly úspěch po celém světě a také jim jako prvním britským DJs zajistily rezidenci v zámoří, kde jejich vystoupení nabyla velké slávy.

John je také zakladatelem velice známého labelu Bedrock Records, který otevřel svět takovým lidem jako např. Danny Howells, Jimmy Van M, Chris Fortier a dalším. S názvem Bedrock se také pojí jeho produkční spolupráce s Nickem Muirem a v neposlední řadě je Bedrock také velice známá akce v londýnském klubu Heaven, kterou poctili účastí třeba Carl Cox, Paul van Dyk, Basement Jaxx, Grooverider Adam Freeland, Hybrid a nespočet dalších skvělých DJs.

Jeho Kiss 100 Radio Show se stala jednou z nejúspěšnějších v Anglii s tím, že je prostřednictvím internetu vysílána do celého světa. Johnovy sety jsou vždy naplněny jistou náladovostí a tajemností, vyzařují smysl bezmeznosti, lehce převádí snění do reality, což jsou vlastnosti pro Johna právě tolik typické a které nám, doufejme, předvede ve své celé kráse na Creamfields Central Europe. John Digweed se může aktuálně pyšnit 3. místem v anketě prestižního DJMAG.com.
DJ Sasha naposledy v podobné anketě bodoval na 5. místě a který s Digweedem vytvořil úspěšné a světoznámé DJ duo. K taneční hudbě přičichnul v legendární manchesterské Haciendě. Právě tam pomohl na svět stylu, který později proslavil - progressive. Získa l residenturu v putovním klubu a party Renaissance, kde potkal Johna Digweeda, se kterým ho spojoval podobný názor na hudbu.
Spolu vytvořili velice známé duo, procestovali všechny kontinenty a namixovali skvělé kompilace Northern Exposure, jichž se celosvětově prodalo více než milion kusů. Získali rezidenci v newyorkském klubu Twilo, kde se jejich vystoupení až do uzavření klubu v roce 2001 stala doslova kultovními.
Sasha patří mezi nejvytíženější DJe a remixéry. O spolupráci ho žádaly taková jména jako Madonna (remixoval Ray of Light), Chemical Brothers, Pet Shop Boys a v roce 1999 byl požádán o zkomponování hudebního doprovodu k jedné z úspěšných her pro Sony PSX - Wipeout 3. V roce 2002 vydal svůj autorský albový debut Airdrawndagger. Jak Sasha říká, je to melancholie míchaná s euforií a tohle se dá konstatovat i o celé jeho hudební tvorbě. V roce 2006 sestavil a namixoval v programu Ableton live CD "Fundacion NYC". V České republice vystoupil již dvakrát s velkým úspěchem a to poprvé na druhých narozeninách party Zen a posléze na festivalu Open Air Field v roce 2002. Od té doby se v Česku neukázal, i když byl několikrát ohlášen, vždy z toho z různých důvodů sešlo. Sasha je vždy o krok napřed a vždy určuje trendy v taneční hudbě.
Ferry Corsten - 8. nejpopulárnější DJ planety, podobně jako Tiësto, Paul van Dyk nebo Armin van Buuren patří k ikonám žánru trance a v České republice se představil poprvé na party Transmission v roce 2006, kde předvedl mnohahodinový set (konkrétně trval celé 4 hodiny!) a s úspěchem hrál i na premiéře této party v bývalé Sazka aréně..
Ačkoliv je považován za tranceového pionýra, jeho začátky jsou spojovány s daleko drsnějším žánrem. Jak se dá u mladíka z Rotterdamu předpokládat, Ferry vydával hodně undergroundové gabba tracky. Proslavil se (pod pseudonymem System F) hitem a tranceovou hymnou Out of the Blue. Spolu s Tiëstem založil trance projekt Gouryella a vydali 3 společné úspěšné singly: Gouryella, Walhalla a Tenshi. 4. singl Ligaya už vzešel z Ferryho kolaborace s Britem Johnem Ewbank.
Založil slavný label Tsunami, spolu s Minisry of Sound spolupracoval na slavných mix sériích Trance Nation, jeho track Fire byl na 2006 Trance Awards nominován v kategorii nejlepší video a v roce 2007 spustil svou celosvětovou úspěšnou satelitní radio show Corsten's Countdown. Chceš na Creamfields světový trance? Fery Corsten bude u toho!

Trance Xplosion - bomba jménem Rank 1!

6. února 2008 v 8:29 | kašena

Ze světa tranceu už jsem viděl prakticky všechno. Byl jsem na více než 50 megaeventech, vyrazil jsem na více než 30 zahraničních mostrakcí, slyšel jsem více než 20 live actů. Přes to všechno, nikdy jsem nic podobného nezažil - pokoušel se o mě bez legrace infarkt. Splnil se mi sen: autoři legendárních tranceových hymen l!ve.
Není příliš obvyklé začínat report od prostředku. Tentokrát nelze jinak. Euforie, kterou naše malá česká výprava zažívala v sobotu v Poznani, nemá obdoby. Opravdu jsem nic takového nikdy neviděl. Definice emocí. Zhmotnění tranceu. Úplná fyzická bezmoc proti tomu, co se děje. Dalo se jen křičet, skákat a nechat se dobrovolně zničit. Takový pocit oddanosti jsem nikdy neměl. Piet Bervoets a Benno De Goeij alias Rank 1 Live dobyli srdce nás všech nadosmrti. Nikdo z nás v tu chvíli neměl slov, všichni jsme měli vyražený dech, ale všem se nám splnily tajné sny, že se nám to jednou podaří zažít na vlastní kůži. Satisfakce za to, že jsme se nikdy nemohli zúčastnit holandských megaparties v dobách jejich největší slávy. Sice jen na půl hodiny, ale tak akorát na to, aby naše srdce nevypověděla službu. A věřte mi, že mě bolelo jako nikdy, protože nemělo šanci stíhat. Některým z nás se dojetím draly slzy do očí, jiní křičeli jako smyslů zbavení. Dohromady jsme se drželi kolem ramen, zpívali všechny texty, skákali metr vysoko a byli hrdí na svoji vlajku nad hlavou. Nepřeháním, když řeknu, že nás navždycky spojil zážitek, který se pravděpodobně nikdy nezopakuje. Maximální šílenství, kdy jsme vydrželi snad celých 30 minut hopsat a aplaudovat, protože Rank 1 předvedli přesně to, za co si před lety získali náš obdiv. Zahráli prostě všechno. Tranceové nebe.
Zpět na místě činu
Do poznaňské Haly Areny se někteří z nás vrátili po 12 měsících. RMI Trance Xplosion měla v roce 2007 mimořádně nabitý line-up, kterému kraloval miláček polského publika Armin van Buuren a vedle něj se skvěla jména Sandera van Doorna a Markuse Schulze. Už tehdy tedy vlastně bylo předznamenáno to, že rok 2007 bude ve znamení jejich velkého nástupu do nejužší světové špičky. Pro letošní rok si pořadatelé nachystali rovněž mimořádně zajímavá jména. Možná seznamu účinkujících chyběl někdo z Top DJs, ale namísto toho Poláci pozvali projekt Rank 1 Live. Holandští borci nepředvádí svou pověstmi opředenou show příliš často a už vůbec ne v našem regionu. Nemohli jsme proto v žádném případě chybět a ze tří čtvrtin plný poznaňský stánek hostil i výpravu 16 Čechů. A musím předeslat, že právě díky těmto mým přátelům jsem si odnesl výborné zážitky. Jinak totiž atmosféra znatelně pokulhávala, Poláci jsou zkrátka studení čumáci. Chvílemi jsem měl pocit, že čest účastníků party zachraňuje už jen česká zástava v první řadě.

Organizačně byl znát fakt, že United Music Events jsou už opravdu spíše na úrovni ID&T a Q-Dance a mají náskok. V některých případech se vyskytly chybky (výpadky během hraní headlinera, intro spuštěné do přídavku, nepříliš impozantní ohňostroje), na druhou stranu je agentuře MSM events potřeba přiznat pochvalu za tvůrčí iniciativu v podobě opět parádní stage se světelnou výzdobou ve tvaru obrovského X nad hlavami účinkujících, vyvýšené plochy uprostřed parketu a jedenácti pěkně rozmístěných laserů. Zvuk byl dobrý, potěšili papírky snášející se na hlavy partypeople, vizuálně impozantní intra (v polském jazyce, což bylo úsměvné), LED stěny s dobrým rozlišením, zajímavě oblečené go-goes a zdarma rozdávaný singl s hymnou této akce. Šatny masu lidí pobraly, ke frontám nedocházelo (nepěkné ale bylo zpoplatnění toalet, tedy takové samozřejmosti) a bary hýřily dobrými cenami. Organizace českého zájezdu byla již tradičně na jedničku.
Blázen Eddie a žijící legendy
Hudebně to byla bezvadná akce, těšili jsem se prakticky na každé jméno. Stoneface & Terminal zahráli sice o něco vlažnější set než před týdnem v Praze, ale i tak nám udělali radost. Začali hymnou Trance Xplosion 2008 s názvem Endorphine (pěkný kousek!), pokračovali parádním trackem Resound od Thomase Bronzwaera a Home od Above & Beyond a končili fantastickou vlastní produkcí SuperNature. Po nich dostal prostor mistr Ottaviani a ačkoliv také zaostal za svým tuzemským představením, nechyběly pecky La Dolce Vita, Through Your Eyes, Linking People a Far Away. A ve finále (jak jsme se později dozvěděli přímo od Peppého) zazněl nový materiál, který se brzy stane singlem a ponese název No More Alone. Povedená vokálovka, kterou Giuseppe testoval hned ve dvou různých variantách. Následoval Menno De Jong a tentokrát si nás sice úplně nezískal, ale i tak zabodoval pomocí First State - Evergreen, DJ Tiësto - Suburban Train a 4 Strings - Catch A Fall.
DJský pult po něm doslova ovládl Eddie Halliwell. Ten pán je opravdu blázen. Ty šílenosti, které s těmi třemi playery provádí, to opravdu stojí za to. Hraje si s těmi skladbami jako rozpustilý malý kluk, scratche střídají scratche, korekce se kroutí jako o závod. Musí se to zažít. A k tomu do nás valil Riff, Bulldozer a The Sound Of Goodbye a na druhou stranu Far Away nebo Louvre. Parádní výkon. Z Rank 1 nastoupil nejprve Piet jako DJ a odehrál hodinu prostřednictvím pecek typu Fly Away v Cosmic Gate Remixu, Gelderenova Dirty Rockera nebo Oxygen Essential. A pak už přišel na řadu Live Act, který je samostatnou kapitolou. Benno se postavil za dvoje klávesy a laptop a show začala. Nutno dodat, že v druhé patnáctiminutovce došlo i na klávesy pověšené na krku. Útočil jeden hit za druhým, kombinace čtyřech hymen byla nabitá dějinami. Such Is Life poslouchej (symbol druhé Sensation), (první a navždycky nejdůležitější ikona Sensation), Beats At Rank One Dot Com (titulní skladba Trance Energy 2005) a ve finále Airwave (uvádějící slavnou Inntercity 1999).

Nakupuj a poslouchej trance desky na www.raverecords.cz.
Češi si vynutili vlastní bonus
Luxus nad luxus. Začátek s vokálem Shanokee jsme prozpívali v objetí. Life Less Ordinary poslouchej nás rozsekalo, Superstring ohromil (naživo má ta věc až pohádkovou moc), This World Is Watching Me vyřídil, Awakening moc potěšilo a beats@rank1.com byla taková satisfakce za poslední Trance Energy, na které jsme nebyli. Přídavek v podobě legendární Airwave si vykřičela opravdu vlastně jen česká parta, protože Poláci to zkrátka nějak nepobírali. Ostatně během většiny setů jsem měl pocit, že nejvíc paříme my. Dlouhodobé zkušenosti s akcemi u našich severních sousedů to jen potvrzují.
Příliš na ně neúčinkoval ani následující DJ, John O´Callaghan. Nás ovšem odrovnalo Big Sky, jeden z největších hitů loňského roku. Nepřístupně působící Brit zahrál i Space & Time a Doornovou vizi Direct Dizko. O zábavu postaráno. A to teprve přišel Richard Durand; bylo před pátou hodinou ranní. Ten zaujal svými live mash-upy, když do sebe míchal např. Madonnu se Superstring, Sealův Killer s Felixem Da Housecatem nebo vlastní remix Way Out West s The Prodigy. Neotřelé a zajímavé, kromě toho znělo také First State - Falling, Snow Patrol - Chasing Cars a Richardův singl Ledged Up, a my byli u konce se silami. Tak akorát, protože na půl sedmou byl naplánován odjezd s cílem dorazit ve dvě odpoledne do Prahy. Tak se i stalo a my jsme si domů odnášeli unikátní vzpomínky. Opravdu moc děkuji všem svým spolubojovníkům, díky kterým Rank 1 ve finále zahráli skladbu navíc. Akci jsme si moc užili, prohlédli jsme si celé prostory i z tribun (shora byl výhled na Arenu jako na dlani a světelný park s lasery tvořil parádní podívanou) a ocenili přístup některých DJs, kteří po odehrání svého setu zašli do první řady a udělali radost svým příznivcům (např. Ottaviani, Halliwell nebo O´Callaghan). A vzhůru do další akce - za tři týdny mají tranceři svátek! See ya there!

DJz.cz Awards 2007 - výsledky

4. února 2008 v 14:56 | kašena
Naše webová anketa, která měla za úkol zmapovat to podstatné z roku 2007, je u konce. Oproti předchozímu ročníku se zdvojnásobil počet kategorií a výsledky jsou tedy letos mnohem zajímavější. Více se také projevila různorodost názorů, pozice v některých kategoriích jsou doslova namačkány za sebou.

Nejznatelnější je tento jev v kategorii DJ roku, kde nám na prvním místě plichtí jednoznačný vítěz z roku 2006 Armin Van Buuren a jeho holandský konkurent Sander Van Doorn. Třetí příčku obsadil Paul Van Dyk, kterého to však vůbec nemusí mrzet, jelikož je podle vás nejlepším producentem a navíc si ve své kategorii titul připsalo i jeho album In Between. Co se týče singlu roku, docela svérázně jej pro sebe zabral Breakfast a jeho The Sunlight, v kompilacích pak nejlépe ze sčítání vyšli Above & Beyond a jejich páté pokračování série Anjunabeats. Nesmíme opomenout ani nové kategorie. V objevu roku se skvěle prezentoval Deadmau5, Breakfast anebo projekt Onova. Těsný soubov o domácí halovku roku se nakonec naklonil na stranu listopadové Transmission 4, stejně tak v klubovkách dýchala E-Motion na záda aferparty Smíchoff Summer. Ze zahraničních akcí se nejvíce líbila oslava 300.dílu radioshow A State Of Trance.

Tímto bych chtěl poděkovat všem hlasujícím za účast v anketě.


Tady jsou kompletní výsledky:


SINGL ROKU 2007
1.BreakfastThe Sunlingt7,3%
2.Vincent De MoorFly Away (2007 Remixes)4,6%
3.Dash BerlinTill The Sky Falls Down3,8%
4.Cosmic GateBody Of Conflict3,5%
5.Cape TownMetaphorique3,2%
6.John O´CallaghanBig Sky3,0%
7.Michael DowAscent2,7%
8.Paul Van Dyk & Giuseppe OttavianiFar Away2,4%
9.Above & BeyondOceanic2,4%
10.Sander Van DoornRiff2,4%ALBUM ROKU 2007
1.Paul Van DykIn Between22%
2.LangeBetter Late Than Never12%
3.Markus SchulzProgression10%
4.PlanisphereSolarism6%
5.First StateTime Frame5%
6.DuMondeA Decade4%
7.Stoneface & TerminalWide Range3%
8.Nu NRGMost Wanted3%
9.TiëstoElements Of Life2%
10.Mark NormanColours2%KOMPILACE ROKU 2007
1.Above & BeyondAnjunabeats vol 513%
2.Armin Van BuurenA State Of Trance 2007 Yearmix9%
3.The ThrillseekersNightmusic Vol. 28%
Cosmic GateBack 2 Back 38%
5.TiëstoIn Search Of Sunrise 6: Ibiza7%
6.Armin Van BuurenA State Of Trance 20076%
7.Marco VCombi:Nations III4%
8.JoopHigh Contrast Recordings presents Joop4%
9.Kyau & Albert, Ronski SpeedEuphonic 10 Years3%
10.Armin Van BuurenUniversal Religion 32%DJ ROKU 2007
1.Armin Van Buuren9,9%
2.Sander Van Doorn9,9%
3.Paul Van Dyk8,8%
4.Above & Beyond6,2%
5.Ferry Corsten3,6%
6.Menno De Jong3,4%
7.Simon Patterson3,1%
8.Markus Schulz2,9%
9.Christopher Lawrence2,9%
10.Sean Tyas2,6%ČESKÝ DJ ROKU 2007
1.Michael C18%
2.Michael Burian15%
3.Stepan Bruck11%
4.Lucca9%
5.Laydee Jane7%
6.Bon Finix6%
7.Martin Gredner5%
8.Deepress4%
9.Matamar4%
10.Michal Poliak3%PRODUCENT ROKU 2007
1.Paul Van Dyk7,6%
2.Airwave5,9%
3.Sean Tyas5,6%
4.Above & Beyond5,3%
5.Breakfast5,1%
6.Sander Van Doorn4,5%
7.Leon Bolier4,2%
8.Cosmic Gate3,9%
9.Markus Schulz2,5%
10.Super8 & Tab2,5%OBJEV ROKU 2007
1.Deadmau517%
2.Breakfast9%
3.Onova5%
4.The Blizzard4%
5.Markus Schössow3%
6.DJ Eco2%
7.Nitrous Oxide2%
8.Blake Jarrell1%
9.Mat Zo1%
10.Rex Mundi1%HALOVÁ AKCE CZ ROKU 2007
1.Transmission 441%
2.Sensation White34%
3.PVD In Between Album Tour16%
4.Tiësto Elements Of Life Tour4%
5.Amazing City3%KLUBOVÁ AKCE CZ ROKU 2007
1.Smíchoff Summer Afterparty25%
2.E-Motion21%
3.Beats & Melody 28%
4.Zen8%
5.We Love Markus Schulz6%
6.Entrance4%
7.Language Of Trance4%
8.Thunder4%
9.Weekend World Stars3%
10.Techno Masters 23%ZAHRANIČNÍ AKCE ROKU 2007
1.A State Of Trance 30019%
2.Trance Energy14%
3.Sensation White PL10%
4.Qlimax10%
5.Streetparade7%
6.Creamfields PL7%
7.Loveparade7%
8.Nature One5%
9.Intuition Summer Event5%
10.Energy5%LABEL ROKU 2007
1.Anjunabeats23%
2.Armada13%
3.Vandit13%
4.Intuition9%
5.High Contrast8%
6.Bonzai5%
7.Coldharbour3%
8.Euphonic3%
9.In Charge3%
10.Organized Nature3%RADIOSHOW ROKU 2007
1.A State Of Trance38%
2.Trance Around The World14%
3.Global DJ Broadcast13%
4.Vonyc Sessions7%
5.Intuition6%
6.Filterd4%
7.Corsten´s Countdown3%
8.Identity3%
9.Spiritual Moment3%
10.Tone Diary3%