Sebastian Léger: Vítám vás u mě na parketu

24. dubna 2008 v 16:15 | kašena

Výborný francouzský remixér se u nás objeví jak na Electronic Connection, tak na letním festivalu Creamfields. Sám říká, že se v hudbě vyhýbá trendy věcem, momentálně tráví hodně času ve studiu a na léto připravuje nový hudební materiál.

- Kaisersoze:Vydal jsi vynikající coververzi taneční klasiky - skladby Jaguar. Kdy ses rozhodl tento track remixovat? Pověz nám prosím něco víc k tomuto projektu...
- Sébastien Léger: Remix jsem dělal prvně pro svůj set, něco jako alternativní mix pro zábavu. Byla to zároveň tenkrát tak trochu výzva, nicméně dosud jsme neměl čas to zpracovat pořádně. Dal jsem to Pete Tongovi, přičemž jsem mu vysvětlil, že jednotlivé nástroje jsem přehrál já sám atd. On to pustil ve své show, mělo to velký ohlas. Rozhodl jsem se předvést to autorovi - DJ Rolando & UR. Jim se to líbilo, takže jsme to vydali. Kdyby se jim na mé verzi něco nezdálo, tu desku bych určitě nevydal.
V létě si zahraješ na Creamfields Central Europe. Hrál jsi už na nějakém z festivalů Creamfields v UK nebo jinde ve světě?
Ještě ne, pokud si dobře vzpomínám :-). Toto bude můj první.
Na jakých festivalech budeš hrát letos v létě? Už máš jasno?
Ještě právě ne. Myslím, že budu mít turné v jižní a severní Americe. Jinak se léto plánuje právě teď...
Toto hraní v rámci České republiky nebude tvé první. Jaký je tvůj názor na české publikum?
Tuším, že v Česku budu podruhé nebo potřetí, a nevybavuji si něco špatného, takže to určitě bude dobré :-).
Sebastian Léger
Remixoval jsi skladby od Dave Gahana, Beyoncé či Justina Timberlakea. Můžeš zmínit nějaké další zajímavé remixy z poslední doby?
Minulý rok jsem udělal pár remixů, od undergroundových techno DJs az po velké popover hvězdy. Některé z nich se umístily vysoko v Top 40 (např. remix pro Ida Engberg - Disco Volante). Fakt je ale ten, že si teď v remixování dávám pauzu, chci se zaměřit na vlastní tvorbu.
Pro mnohé DJské kolegy můžeš být vzorem. Reflektuješ ty osobně na změny, které probíhají na scéně?
Tak o tom, že bych byl něčím vzorem, nevím, ale díky, beru to jako kompliment! Každopádně zastávám myšlenku tvořit muziku, která se posouvá dopředu, je kvalitní a lidem přístupná.
Které žánry aktuální elektronické hudby máš rád?
Muzika, kterou hraji především, je funky. Hraji vše, co se pohybuje od deep house až k techno, a vyhýbám se trendy věcem. Mám rád funky minimal techno-tek-house.
Používáš při hraní nějaké nové technologie (hardware, software) anebo upřednostňuješ desky?
Mám rád hraní z CD. Asi by mě neuspokojovalo hrát z laptopu, který v podstatě všechno udělá sám...
Vydal jsi už nějakou mixovanou kompilaci?
Ne.
Máš to v plánu?
Možná :).
Tvé jméno je spojeno s labely Black Jack, Intec Records, Riviera, Rising Music, Kingdon Kome Cuts, Hed Kandi a samozřejmě Mistakes - s jakými dalšími labely pracuješ?
Neprodukuji pro Hed Kandi a Kingdon Kome Cuts, to je jen licencované z jiných labelů. Black Jack a Riviera byly mé první labely, na kterých jsem vydával. Je to tak 8 - 9 let zpátky. Pak jsem měl pár releasů na Ovum, Intec a Defected před pár lety, poslední 2 roky, pak byly nějaké releasy na Pickadoll (label Johna Dahlbacka) a několik remixů pro Pryda/Mouseville a další. Teď se ale zaměřuji jen na mou vlastní značku Mistakes.
Máš v plánu ještě před svou návštěvou v Česku letos v červenci nějaké skladby vydat?
Určitě, momentálně hodně skládám, mám v hlavě spoustu nápadů...Právě vybírám ty nejaktuálnější skladby.
Jak bys pozval lidi, aby si tě přišli na Creamfields Central Europe poslechnout?
Pokud máte rádi groovy floating funky a energický tek-house, pak jste více než vítáni u mě na parketu :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama