Dance Valley 09: Ferry králem údolí

18. července 2009 v 18:48 | Kašena - Majitelka tohoto =D

Patnáctý jubilejní ročník holandského megafestivalu Dance Valley měl tu čest uzavřít mistr Ferry Corsten. Hozenou rukavici tato holandská trancová superstar zvedla suverénně. Závěr výroční amsterdamské open-air monstrpárty patřil nepochybně k životním zážitkům.


Na mimořádně kvalitní letní festival v rekreačním areálu Spaarnwoude nedaleko holandského hlavního města jsem vyrazil už potřetí za sebou a musím říct, že jeho kvalita v čase neklesá. Vyzdvihnout musím především výbornou organizaci, a to zejména opatření pro případ nepřízně počasí. Podlážky stanů pro období vedra (aby se neprášilo), stromová kůra a ocelové pláty (aby se mezi stagemi nemuselo brodit blátem), o stanech s mnohatisícovou kapacitou nemluvě. A dále: špičkově zařízená kyvadlová doprava k nádraží, parádní festivalový program do ruky, obrovské množství barů, jídelen, shopů i toitoiek, široký merchandising, geniální lockerboxy, rozsáhlá a všudypřítomná výzdoba, nesmírně přátelská atmosféra, nespočetné množství scén, to jsou hlavní z dalších výrazných kladů celé akce. Holanďani (v tomto případě společnost UDC) zkrátka vědí, jak takový letní open-air zorganizovat. Středoevropští promotéři by se k nim měli jezdit učit. Nabízí nepřeberné množství inspirace.

Vybere si opravdu každý
Už jenom ty možnosti stravování. Letošní specialitou byl mimochodem velký bílý dřevěný kostel alias kreativní kuchyně. Nejsilnější stránkou Tanečního údolí je ale pochopitelně line-up. V letošním roce čítal opět obrovské množství stylů a podstylů elektronické hudby. Od hlubokého, progresivního soundu DJ Sashy přes šlapající clubhouse DJ Jeana, od masivní hlavní scény po maličkatou stage v podobě karavanu.
Celý areál byl rozdělen na pět oblastí: svatou půdu (včetně mainstage), tajné údolí (včetně kolosální A State Of Trance scény, která znamenala návrat světové jedničky na místo činu po několika letech), plochý sektor (house, techno, elektro), prostory zrození (talenty) a konečně náhorní plošinu (hardtrance, hardhouse, hardstyle). Ačkoliv jsme se hodně snažili, takové veličiny, jako jsou Hernan Cattaneo, Nick Warren, Alter Ego, DJ Hell, Tiefschwarz, M.A.N.D.Y., Josh Gabriel, Mark Knight a další, jsme prostě stihnout nedokázali. Ale koho jsme naopak zvládnuli?

Úspěšná hymna Transmission
Ihned po našem příchodu jsme utíkali směrem HQ stage, abychom zastihli holandského bijce Artenta Diviniho. Fronta u vstupu však byla už před polednem tak masivní, že jsme náš cíl o pár minut minuli. Jeho nástupce, Re-Ward, nás však velmi potěšil; vrcholem jeho setu byl energický mix klasické pecky Everything But The Girl - Missing. Krátce po obědě na scéně ASOT nastoupil Markus Schulz, který neopomněl parádní kombinaci For An Angel a Unprepared, hymnu Transmission zvanou New World (měla z jeho rukou podobně obrovský úspěch jako v Praze na nedávné party Pure), svůj vlastní mash-up The Perspective Space a další pecky. Žezla se po něm chopil anglický borec Gareth Emery. My jsme si však mezitím nemohli nechat ujít setkání s Erickem E, alespoň na chvilku jsme navštívili DJ Jeana na scéně Madhouse a posléze už jsme prchali na hardstyle, kde právě hrál italský expert Daniele Mondello, jeho krajan Activator Live a poté i Alex Kidd (ten začal titulní melodií filmové série Rocky).

Jediný Marco si vzpomněl
Už v pět hodin odpoledne nastal čas světového čísla 1 podle hlasování DJ Magu, holandského prince Armina van Buurena. Čekal ho čtyřhodinový set, před kterým ponechal prostor pro vzpomínku na nedávno tragicky zesnulého deejaye Fokko Versloota. Ačkoliv Armin nehrál špatně, nedokázal nás udržet, abychom už po hodině neutekli na mistra Marca V. Cestou jsme potkali The Shapeshifters, hrající na scéně Defected In The House, zaslechli Dr. Willise z Austrálie, pozdravili se s holandským mafiánem Faustem a zaujali pozici na hřebenu nedaleko betonového monumentu hlavního údolí s nádherným výhledem na mainstage. Musím se však přiznat, že první půlhodina Marcova hraní nás nesmírně nudila svým sklonem k minimalu, v druhé polovině jeho vystoupení naštěstí převažující techhouse čím dál více energičtěl, až přišla na řadu jeho vlastní produkce Solitary Confinement, Simulated, nezbytná novinka Unprepared, Marcův remix na Shakedown od Aliho Wilsona a na festivalu jediná a o to více potěšující vzpomínka na popového krále Michaela Jacksona - hlavní scénou Dance Valley se jako finální skladba Marca V linul Thriller. Mimochodem, Marco se také jako jeden z mála DJs vydal do první řady davu pozdravit své fanoušky.

Armin zabodoval přídavkem
Legendární Buzz Fuzz na Multigroove Classics stagi nám do kroku zahrál parádní hardcorový remix Push - Universal Nation a hardstyloví sympaťáci Showtek na sousední scéně rozpoutali peklo. Singly Party Lover nebo Hold Us Back zpíval bez nadsázky celý mnohatisícový stan. Jejich vystoupení se zájmem sledovali i předskakující démoničtí umělci Cally & Juice. Čas však utíkal naprosto neúprosně. Minuli jsme HQ šapitó se Scot Projectem, mrknuli na hlavní scénu, kde se střídal Jerome Isma-Ae s Eddiem Halliwellem, a nemohli chybět při velkém finále Armina van Buurena. Závěr jeho setu přinesl výborný půlhodinový přídavek a v něm singly Sail, Blue Fear a především gigantickou kombinaci Sander van Doorn vs. Mr. Sam vs. Human Resource - Riff Dominator. Armin před domácím publikem zaperlil a uvolnil místo stájovému kolegovi z labelu Armada jménem Remy.

A kdo že je tu číslo 1?
Ještě před hraním headlinera jsme alespoň na pár minut zašli na DJ Sashu na scéně Renaissance. Projekt Funkagenda jsme ve stanu Toolroom Knights přistihli právě při hraní hitu What The Fuck. Legendární Timo Maas k našemu nesmírnému nadšení předvedl skvělý remix Depeche Mode - Enjoy The Silence. Z pódia Electronation už naše cesta vedla přímo na mainstage. Králem letošního Dance Valley byl bezesporu ten nejlepší z více než 150 DJs a projektů, kteří dostali příležitost na celkem 17 stageích. Nedostižným headlinerem se stal Ferry Corsten. Nejenže uvedl všechny tři své nové singly (Radio Crash, Made Of Love se zpěvem Betsie Larkin i We Belong s vokálem Marie Nayler), ale také novinku Alexe M.O.R.P.H.a s názvem Break The Light, klasiku BT - Flaming June (BT & PvD Remix), výborný singl Brainbox nebo skvělou skladbu Embrace - Embrace (Ferry Fix).Závěr ze říše snů
V jedenáct hodin večer, těsně před slavnostním ohňostrojem, přišel zlatý hřeb večera. Ferry Corsten uzavřel holandský megafestival úžasnou skladbou System F feat. Armin van Buuren - Exhale! Superluxusní závěr, euforická fantazie. Ferry je prostě génius. Dance Valley se z podstatné části i díky němu velmi vydařilo. Poděkování patří společnosti UDC za profesionální pořadatelství, i mým přátelům, a to především Langymu za bezvadnou dopravu do Amsterdamu a zpět. Už zanedlouho vyrazíme na další západoevropský festival!

Zdroj: rave.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama