Ferry Corsten: Češi jsou temperamentní klubeři

15. srpna 2009 v 21:10 | Kašena - Majitelka tohoto =D |  Rozhovory

Festival Mácháč vypukne na pláži Klůček v Doksech již příští víkend. V rozhovoru s hlavní hvězdou festivalu, Ferrym Corstenem se dozvíte např. o jeho sblížení s kapelou U2, co si myslí o českých fanoušcích nebo o moderních djských technologiích.

Jak vypadá tvoje letní sezóna? Už jsi letos hrál na Ibize? Kde budeš ještě letos v létě vystupovat?
Ano, na Ibize jsem u hrál. Mám v plánu navštívit spoustu míst. V červenci to bylo Dance Valley v Nizozemí a potom mě čeká celá řada zemí a akcí. Maďarsko, Tunisko, Creamfields ve Velké Británii... ani si všechny takhle z hlavy nepamatuji, ale najdete je všechny na mých webových stránkách.

Proslavil ses jako výborný autor remixů mnoha známých hudebních interpretů. Pracuješ nyní na nějakém zajímavém materiálu?
V současnosti pracuji na několika projektech najednou, víc informací o tom prozradím v příštích několika týdnech.

Určitě tahle otázka padá často, ale musím ji položit za návštěvníky festivalu Mácháč a čtenáře webových stránek, kteří neví žádné podrobnosti o tvé spolupráci s rockovou kapelou U2. Mohl bys prosím přiblížit, jak ses seznámil s Bonem, The Edge, Adamem a Larrym (poznámka - členové kapely U2). Kdo přišel první s nápadem udělat remix?
Oslovili mě z jejich vydavatelství, abych udělal remix skladby "New Year's Day". Prostě se jim líbila moje produkce. Potom, co jsem jim hotový remix poslal, mě kontaktoval Bono, aby mi osobně poděkoval a řekl, že se jim to líbí. Kvůli určitým politickým okolnostem, které následovaly, se vydání tracku protáhlo. Ale nakonec vyšlo na remastrovaném albu "War", jak už určitě všichni ví.

Začala se ti po "War" líbit muzika, kterou dělají U2? Co říkáš na jejich současné album? Je na "No Line on the Horizon" nějaká skladba, kterou bys chtěl zremixovat?
Samozřejmě, od toho alba je pořád poslouchám. Myslím, že U2 patří k jedněm z mých nejoblíbenějších kapel. Znamená to hodně, dokázat kapelu udržet tak dlouho na špičce a mít tolik uznání a obdivu současně mezi hudebníky i fanoušky.

Spolupracuješ ještě s labelem Tsunami Records? Víš, že stejnojmenný label ve Španělsku vydává docela hodně tvrdé techno?
Ne, už s Tsunami Records nepracuji. Měl jsem pocit, že by nebylo dobré spojovat se slovem Tsunami poté, co se stalo v roce 2006. Aktuálně mám nový label s názvem Flashover Recordings, který má řadu sublabelů jako je Levare Recordings, Boom Tsjak, Aleph Recordings a Moody Moon Recordings. Ten patří jednomu z našich interpretů - Breakfast. Ale jinak mám samozřejmě povědomí o tom, že existuje další španělský label Tsunami.

Na kterých festivalech v létě tě budeme moci vidět a slyšet?
Tohle léto budu na spoustě, ale moc se těším na Mácháč. Tam budu poprvé!

Mácháč není tvoje první vystoupení v Čechách, těšíš se na to, že se sem opět podíváš? Pamatuješ si, kdy jsi byl v naší zemi naposledy? Líbilo se ti tady?
Jasně, moc se těším. Češi jsou temperamentní klubeři a je skvělé pro ně hrát. Dokáží se do muziky opravdu ponořit a to mě jako DJi moc pomáhá.

Jako producent používáš hodně přezdívek, které z nich jsou v současné době aktivní - 4x4, A Jolly Good Fellow, Albion, Bypass, Cyber F, Dance Therapy, Digital Control, Eon, Exiter, Ferr, Firmly Underground, Free Inside, Funk Einsatz, Kinky Toys, Moonman, Party Cruiser, Ransom, Pulp Victim, Raya Shaku, Sidewinder, System F, The Nutter, Zenithal? Přibyl k tomuto výčtu ještě nějaký nový název?
Páni, vyjmenoval jsi jich spoustu! Některá jména jsem už sám zapomněl. V současnosti se hlavně soustředím na značku Ferry Corsten, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy...

Řada DJs používá moderní technologie, od Final Sratche po Ableton live, a také software nebo hardware, které zjednodušují hraní nebo dělají vystoupení efektnější. Jaký je tvůj postoj k tomuto trendu?
Co se týká djingu, jsem zastáncem "staré školy". Opravdu jsem zbožňoval hraní z vinylů, takže mi chvíli trvalo než jsem začal hrát z CD. Myslím, že používání nových technologií určitě může život dost ulehčit, co se týká velikosti zavazadel, efektů a spousty dalších věcí. Nicméně já nejsem ten druh lidí, kteří do něčeho skočí proto, že je to novinka nebo senzace. Radši se pustím do něčeho, co vyhovuje mému stylu práce a tomu, na co jsem zvyklý.

Pravidelně připravuješ akci "Full on Ferry". Kdy chystáš další pokračování téhle noci a jaké máš plány s touto akcí do budoucna?
Třetí pokračování Full on Ferry jsme už ohlásili a proběhne 17. října v nizozemské hale Ahoy v Rotterdamu. Na letošním ročníku vystoupí jako hosté BT, Marco V, Super 8 & Tab. Podrobnosti najdete na stránkách www.fullonferry.com.

Tvoje nové album se jmenuje " Twice in A Blue Moon" stejně jako projekt turné nazvaných "A Blue Moon: The Experience". Můžeš projekt blíže představit a říci, jaké budou zastávky turné?
Ano, moje poslední album se jmenuje "Twice In A Blue Moon". Rozhodli jsme se připravit k tomu show, která představí album prostřednictvím audiovizuálního zážitku a speciální performance. Tento projekt jsme představili na začátku roku a dosud máme za sebou vystoupení v Malajsii, Skotsku a Kanadě. Na podzim jsme potvrdili zastávku v australském Sydney a Melbourne, Los Angeles, Libanonu a na mnoha dalších místech. Další informace najdete na mých stránkách spolu s termíny.

Stále více se objevují různé mixované kompilace a DVD mix kompilace. Neplánuješ také něco podobného?
V říjnu plánuji vydat DVD s názvem "Backstage", které umožní lidem nahlédnout do mého života na cestách před loňskou akcí Full on Ferry. Určitě si najděte čas se na to kouknout!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama