Groove Armada 3. září v SaSaZu

13. srpna 2009 v 12:57 | Kašena - Majitelka tohoto =D

Britská taneční kapela Groove Armada se chystá v kompletní koncertní sestavě do pražského klubu SaSaZu! Pokud stále truchlíte nad prvním zrušeným termínem koncertu Groove Armady, tak po přečtení těchto řádků už rozhodně nemusíte.

Původně museli pánové Andy Cato a Tom Findlay s bandem promazat kalendář ohlášeného tour (kam spadal i pražský koncert), aby měli více času na dokončení nového alba a vše zároveň stihli nazkoušet na premiéru na festivalu LoveBox Weekender v Londýně, který proběhl koncem července. Vše dopadlo na výbornou a Groove Armada doplňuje termíny dalších koncertních vystoupení, kterých ani tento rok nebude mnoho. Je tak určitě potěšující, že mezi vyvolená města bude patřit i Praha, a to už 3. září, kdy zavítají do klubu SaSaZu. Vstupenky je možné zakoupit již nyní v předprodejích sítě Ticketpro za 990czk a za 1500czk pro vstup do VIP galerie (obojí včetně poplatku předprodeje). Uvádí SaSaZu ve spolupráci s Pink Dot.


Groove Armada

Svatá hudební trojice, dalo by se říci: Andy Cato, Tom Findlay, neboli Groove Armada. Právě tito dva nadaní pánové si spolu sedli před více než dvanácti lety do studia a začali přemýšlet, odkud začnou psát další významné řádky dějin elektronické hudby. Hned jejich první houpavý singl At the river z roku 1997 předčil veškerá očekávání a byl jedním ze zásadních článků hudební mozaiky, z kterých poskládali debutové album Northern Star. V roce 1999 vydali další průlomové album - Vertigo, které definovalo jejich hudební styl: atmosférická taneční hudba, provázená funkovými kytarovými rify, hutnou basovou linkou s melodickými klávesami, které inspirovaly později nejeden taneční hit. Ve skladbě Chicago z téhož alba zase najdeme acid jazzové prvky, samply, hip-hopové základy a stopy soulu. Za rychle vzrůstající popularitu vděčí GA zejména hitům If Everybody Looked The Same a I See You Baby, které jsou zároveň i dvě výjimky potvrzující pravidlo. Právě z těchto skladeb čiší houseová a techno energie, zabalená v oldschool provedení s varováním: "obsahuje též disco a funk".Pro Andyho a Toma byl vstup na taneční scénu opravdu ve velkém stylu. Po albu Vertigo nastala navíc lavina úspěšných remixů. O dva roky později opět ukazují s albem Goodbye Country (Hello Nightclub, 2001), kdo udává tempo taneční scéně. Na albu je ke slyšení hned několik respektovaných hlasů: Richie Havens, Nile Rogers, Tim Hutton a Jeru Tha Damaja a další. Vlajkovými skladbami jsou nakažlivá taneční hitovka Superstylin a k rozjímání stvořená Little By Little. Další singl, který se vyhoupl na přední místa hitparád je bezpochyby My Friend. Na první poslech hit pro letní sezónu, na který se však každý rok všichni těší stejně jako na léto samotné.

Groove Armada - Megamix Video Edit
Kdo si při poslechu čtyř studiových alb pohrával s myšlenkou, že vznik této hudby je podmíněn jistou genialitou, ten není daleko od pravdy. Ale že se dá již dokonalé udělat lepším, o tom přesvědčíte málokoho. Groove Armada se o to snaží už od prvního koncertu, a nutno dodat, že nadmíru úspěšně. Právě koncertní pódium je místo, kam Groove Armada patří. Jejich živá vystoupení, kterých je jako šafránu, patří k zážitkům, pro které stojí si podruhé vycestovat i za hranice. Není to však jen o devítičlenné sestavě hudebníků, vokalistů a vokalistek, ale důraz je kladen i na světelnou a vizuální show, která k jejich vystoupením neodmyslitelně patří. Jako kapela procestovala Groove Armada snad všechny kouty světa. K jejich nezapomenutelným koncertům se dají zařadit tři vyprodaná vystoupení v londýnské Brixton Academy a silvestrovský koncert v Sydney pro 20 000 lidí. Zároveň stále patří mezi headlinery největších hudebních festivalů (Glastonbury, Fuji Rock…).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama